18

Csak felnőtteknek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet. Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését a gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartozik.

A padhoz kötözve bántalmaztak diáktársai egy hétéves kisfiút Mezőtúron

2025.04.15. 06:05
Diáktársai verhettek meg egy hétéves fiút egy mezőtúri általános iskolában, a fiatal tanulót egy padhoz kötözve bántalmazták. A gyermek édesapja a tanároktól próbált segítséget kérni, majd a rendőrséghez fordult, de az elkövetők nem büntethetők, így érdemben nem kapott tanácsot. Az érintett tanuló családja fenyegetést is kapott az utóbbi időben. Az UNICEF Magyarország szerint a hasonló esetek gyakoriak a magyarországi intézményekben, a diákok kétharmadának volt része bántalmazásban.

Édesapja szerint diáktársai verhettek meg egy hétéves fiút egy mezőtúri általános iskolában. A szülő arról számolt be, hogy egy takarítónőtől tudta meg, hogy gyermekét egy padhoz kötötték, majd bántalmazták. Más esetekben a kisfiút sárral dobálták, a kabátját elvették, vagy beleköptek az ételébe – derült ki az RTL Híradó riportjából.

Az apuka a tanároktól próbált segítséget kérni, akik a bántalmazók kiskorúsága miatt ezt elutasították, így rendőrt hívott. A hatóság egyik osztályvezetője azt mondta neki, megteheti a feljelentést, de ezt meg fogják szüntetni, mivel az elkövetők nem büntethetők. Az édesapja elmondása szerint a gyermekét továbbra is atrocitások érik az oktatási intézményben.

Az érintett tanuló családja több fenyegetést kapott videóüzenet formájában. Egy másik szülő arról beszélt a csatornának, hogy az ő gyermekét is bántották ugyanabban az iskolában.

A diákok kétharmadát érte bántalmazás az iskolákban

A csatorna megkeresésére a köznevelési intézmény azt válaszolta, hogy hatósági eljárás miatt nem adhatnak tájékoztatást. A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrkapitányság adatvédelmi okokból nem adott választ a csatorna kérdéseire.

Az UNICEF Magyarország szerint a hasonló esetek nagyon gyakoriak a magyarországi intézményekben, a szervezet munkatársa arról számolt be, hogy

a diákok mintegy kétharmadát érte testi vagy lelki sérelem a közoktatásban eltöltött évek alatt.

Ha egy kiskorút bántalmazás ér, akkor jelentse be az erre kiépített kék vonalon vagy forduljon a rendőrséghez. Amennyiben nem kap segítséget, akkor érdemes felkeresni az illetékes gyermekjóléti központot, végső esetben pedig az ügyészséget.

A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.