- Belföld
- szepesfalvy anna
- fidesz-kdnp
- fővárosi közgyűlés
- cégvezető
- pályázat
- dk
- tisza párt
- karácsony gergely
Zárt ajtók paktuma – a Fidesz–KDNP szerint titokban dönthetnek a cégvezető-pályázat győzteseiről
További Belföld cikkek
-
„A hatalmi arrogancia nagymestere, az egypárti hatalom verőlegénye” – Gyurcsány Ferenc nekiment Kövér Lászlónak
- Már a madárinfluenza miatt is lépnie kellett a kormánynak
- Szibériai tigriskölykök születtek a Fővárosi Állatkertben
- Tömeges elbocsátás jöhet a Károlin, már nyáron több tucat oktatójától válhat meg az egyetem
- Tacskó-gazdik, gyertek a Ligetbe rekordot dönteni!
Szepesfalvy Anna – Gulyás Gergely Kristóffal és Radics Bélával megtámogatva – a Fidesz–KDNP fővárosi frakciójának képviselője kedd délben tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a Tisza Párt és Karácsony Gergely (és persze a DK is) olyan háttéralkukat köt a „füstös szobákban, limonádézások közepette” a budapesti cégvezetői pályázatával kapcsolatban – amit „zárt ajtók paktumaként” emlegetett –, amelyek révén Gyurcsány Ferenc emberei maradhatnak a fővárosi cégek élén.
Ehhez nyilván a Fidesz-frakció nem tud asszisztálni és nem is szeretnénk
– hangsúlyozta a képviselő. Éppen ezért a Fővárosi Közgyűlés következő ülésén azt fogják javasolni, hogy hívják vissza „az összes cégnek a vezetőjét addig, amíg nem politikai alkuk alapján, hanem szakmai szempontok szerint történik majd a kiválasztásuk”. Véleményük szerint addig a jelenlegi vezetőknek megbízással kéne ellátniuk a feladatukat, mert „nem célunk megbénítani a várost”.
Emellett felszólította a „Tisza–Karácsony–DK-koalíciót”, hogy a teljes pályázatot nyíltan, átláthatóan, transzparensen kezeljék.
Tisza–Karácsony–DK-koalíció
Kitért rá, hogy a közgyűlésen a szavazatával minden képviselő egyértelműen tudja majd jelezni, hogy „valóban támogatja-e ezt az átláthatóságot”, nem pedig a fentebb már említett „füstös szobában megkötött politikai alkukat” támogatja.
Elmondása szerint jelenleg átláthatatlan a kiválasztás folyamata, zavaros, ennek pedig az lehet a vége, hogy „nagyon gyenge lesz a felhozatal a pályázókból”, ez pedig a Fidesz–KDNP szerint egyenes következménye, hogy háttéralkuk vannak amögött, hogy „megtartsák Gyurcsány embereit ezekben a pozíciókban”.
Kitért arra is, hogy a Tisza így valójában nem hozott új időket, csak folytatódik minden ugyanúgy, ahogy eddig is volt.
Véleménye szerint két kimenetele lehet ennek a „paktumnak”: vagy a tiszások kerülnek a pénzosztó pozíciókba, vagy valóban Gyurcsány emberei maradnak pozícióban. Elmondása szerint jelenleg a megválasztott képviselők sem tudják, hogy kik a pályázók és milyen szakmai előélettel rendelkeznek. De a legnagyobb vesztesei egyértelműen a budapestiek, akik nem tudják, hogy kik és hogyan fogják működtetni ezeket a cégeket.
Hatalmas pénzek
Szepesfalvy ismét hangsúlyozta, hogy a következő közgyűlésen előterjesztik a javaslatot és remélik, hogy a „balliberális többség” is azon lesz, hogy „ha ez már így félresikerült, akkor javítsuk ki”. Hozzátette, hogy ezt nem puszta kötözködésből teszik, hanem azért, mert
ezek a cégek a főváros teljes költségvetésének 50 százaléka, vagyis évi több mint 200 milliárd forint felett diszponálnak.
Emellett olyan döntéseket hoznak, amelyek a budapestiek életét „nap mint nap meghatározzák, felelnek azért, hogy Budapesten rend és tisztaság legyen”.
Ezek a cégek felelnek a fővárosi tömegközlekedésért is, és azért, hogy az emberek minden nap eljussanak időben munkába, iskolába, óvodába, illetve azért is, hogy minden közlekedni vágyó – aki nem tömegközlekedést használ – „megfelelő minőségű utakon tudja mindezt tenni”.
Megemlítette továbbá, hogy a víz- és távfűtésrendszerek szintén ezekhez a cégekhez tartoznak, amelyek ugyancsak Budapest lakóit szolgálják, ugyanúgy, mint a parkok és a zöld felületek, amiket szintén rendben kell tartaniuk. „Azt gondoljuk, Budapest ennél többet érdemel” – fejezte be.
A fővárosi cégvezető-pályázatra március 31-ig lehetett jelentkezni.