Több képviselőt is kitilthatnak ma a parlamentből
Az Országgyűlés dönthet arról, hogy fenntartja-e azokat a büntetéseket, amelyeket Kövér László házelnök szabott ki öt momentumos (Bedő Dávid, Lőcsei Lajos, Sebők Éva, Gelencsér Ferenc, Tóth Endre) és egy független képviselőre (Hadházy Ákos) március végén. A gyülekezési jogról szóló törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő módosítása, a Pride korlátozásának, tiltásának lehetővé tétele miatt – az ülésteremben füstgyertyával is – tiltakozó politikusokat ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta az Országgyűlés elnöke.
A határozathozatalok után másfél órán keresztül interpellálhatják a kormány tagjait a képviselők, majd megtartják az azonnali kérdések és válaszok óráját. Ezt követően 19 előterjesztés vitáját folytatják le az ülésen. Ezek között csak egyetlen általános vita szerepel, az alvállalkozói lánccal kapcsolatos, az állami építési beruházások rendjéről szóló törvény módosításáról.
A többi törvényjavaslatnak a bizottsági jelentéseit és összegző módosító javaslatait tárgyalja meg a parlament. Az érintett indítványok között szerepel egyebek mellett a veszélyhelyzet meghosszabbítását kezdeményező javaslat, az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségével összefüggő törvénymódosítás, több, a családtámogatásokkal, az anyák kedvezményével összefüggő javaslat, illetve a kábítószer előállításának, használatának, terjesztésének, népszerűsítésének tilalmával összefüggő jogszabály-módosítás.