Életveszélyes jeleneteteket rögzítettek a magyar utakon

2025.04.29. 20:47
Az elmúlt pár napban egyszerre két döbbenetes jelenetet is megörökítettek a magyar autósok. Az elsőt a Külső Szilágyi úton, ahol egy sofőr 100 kilométer per órával száguldott át piros lámpánál egy zebránál, a második pedig az M3-as autópályán készült, ahol valaki felni nélkül szelte a betont.

A napokban két elképesztő jelenetet is kamerára vettek a magyar utakon. Volt aki fékezés nélkül száguldott át egy zebrán piros lámpánál, egy erősen sérült autó pedig  bal első kerekén gumi nélkül, a felnin csúszva haladt autópályán – adta hírül a Budapesti Autósok oldala.

A portálhoz olvasóik küldték be azt a két videót, amik bemutatják az életveszélyes szabálytalanságokat. 

Az első felvételt Budapesten, a Külső Szilágyi úton rögzítették. A lapnak a felvétel készítője hozzátette, „ha a gyalogos kicsit később ér át a zebrán, esélye sem lett volna”, ő maga csak dudálni tudott az ijesztő jelenetet átélve. 

A videón az látszik, amint egy Ford Focust vezető sofőr, 

minimum 100 kilométer per órával száguldva hajt át a piros lámpán, mindezt egy zebránál, ahol ráadásul a járdaszigeten karnyújtásnyira áll is egy ember.

A portál megjegyezte, Magyarországon a piros lámpán való áthajtásért 2025-ben 80 000 forintos közigazgatási bírságra lehet számítani. A bírságot minden esetben a jármű fenntartójának küldik, függetlenül attól, ténylegesen ki ült a volán mögött. Az ilyen szabályszegésért pedig 8 büntetőpont is jár, és 18-nál bevonják a sofőr jogosítványát.

A másik videót az M3-as autópályán rögzítették. Ezen egy Opel Astra szerepel, aminek jól láthatóan erősen megsérült a bal oldala, ahol az első futómű abroncs nélkül érintkezik a betonnal.