Vitézy Dávid: Az ideiglenes BKV-vezérigazgató is benne volt az M3-as metró ügyében
További Belföld cikkek
-
Orbán Viktor bejelentette, mennyivel segíti Magyarország a székelyföldi árvízkárosultakat
- Új hivatalt hoz létre a kormány, ilyenre eddig még nem volt szükség
- Aranyosi Péter stílszerűen reagált Karinthy-gyűrűje visszavonására
- Döntött a kormány, megszűnik a tajkártya
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Szánalmas volt ekkora hűhót csapni az egész köré
„2015-ben írta alá Bolla Tibor, a BKV Zrt. elnök-vezérigazgatója és Andrejev Andrej Anatoljevics, az orosz Metrowagonmash Nyrt. vezérigazgatója az M3 metróvonalra érkező kocsik számos sebből vérző felújítási szerződését” – kezdte Facebook-bejegyzését Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője. Hozzátette, hogy a nyertes cég versenytársait kizáró közbeszerzést Bolla a hétfőn ideiglenesen kinevezett vezérigazgatóval, Takács Péterrel közösen irányította.
Nehezen hihető, hogy miután a számos köztudottan gyanús ügy ellenére 2019-től Karácsony Gergely bizalmat szavazott a korábbi BKV-vezetésnek, csak hat évvel később, hirtelen egy tegnapi 444-cikkből döbbent rá, hogy korrupció lengi be a BKV-t. Jó reggelt kívánok!
– írta Vitézy.
Kiemelte, hogy a főpolgármester a BKV-vezérigazgató leváltásával ismerte be, hogy „tarthatatlan állapotok uralkodnak a fővárosi közszolgáltató cégek vezetésében”. Hozzátette, hogy a BKV működését meg kell vizsgálni, tekintettel arra, hogy a cégnek nincs tartósan kinevezett felügyelőbizottsága. Szerinte a hétfőn nyilvánosság elé került körülmények megkérdőjelezték a korábbi vizsgálatok és azok végrehajtóinak elfogulatlanságát.
A kommentszekcióba pedig belinkelte az Index tényfeltáró riportját az ügyben.
Karácsony Gergely hétfőn kirúgta a BKV vezérigazgatóját
Budapest főpolgármestere, Karácsony Gergely azonnali hatállyal felmentette tisztségéből Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját. A döntés a 444 cikke nyomán született, amely kérdéseket vetett fel a vezérigazgató kapcsolatairól.
A fővárosi cégvezetőknek nem pusztán jogszerűen kell eljárniuk, de nem adhatnak okot olyan látszatra sem, hogy bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással vádolt alakokkal mutatkoznak
– indokolta döntését a főpolgármester a közösségi médiában.
Mint írtuk, éveken át megkárosította a BKV-t egy olyan bűnszervezet, amelynek vezetője közeli barátja Bolla Tibornak, a vállalat vezérigazgatójának, mi több, szívesen jártak el közösen szórakozni. A „Nagymesterre” és szervezetére 2021 júniusában csaptak le a hatóságok, eleinte áfacsalás gyanújával. Később azonban kiderült, hogy a Sys nevű vállalat fiktív szerződésekkel „szívott ki” pénzt a BKV-ból. „Nagymester” és emberei túlárazták a munkát, a vizsgálat azonban nem talált ebben semmi kivetnivalót.