- Belföld
- lánczi tamás
- szuverenitásvédelmi hivatal
- kossuth rádió
- átláthatóság
- törvény
- törvényjavaslat
- karácsony gergely
- tineke strik
Lánczi Tamás: Az átláthatósági törvényjavaslat nem az orosz előírásokhoz hasonlít
További Belföld cikkek
- Lövöldözés volt Berekfürdőn, tettlegességig fajult egy szóváltás
- Ittas ámokfutásáért emeltek vádat egy budaörsi sofőr ellen
- A rendőrség szerint nem történt bűncselekmény a Mi Hazánk eseményén, ahol náci jelképek is feltűntek
- Kocsis Máté szerint felmosták a padlót a tiszás politikussal, de Magyar Péter elégedettnek tűnik
- Népszava: elbukott a túlélőcsomag, Budapest már júliusban fizetésképtelenné válhat
A Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának vendége volt csütörtökön Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH) elnöke. A tisztviselőt az ukrajnai kémbotrányról kérdezték, amiről gyors vizsgálatot készített a hivatala. Úgy véli, összehangolt akcióról van szó, mivel Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Magyar Honvédség háborúra felkészítéséről hozott nyilvánosságra egy hangfájlt, aztán egy nappal később az ukrán titkosszolgálat tett hasonlót.
Az SZH vezetője azzal folytatta, hogy ezt követően magyar és külföldi szereplők is ezeket a „rágalmakat és hazugságokat” kezdték terjeszteni. Lánczi Tamás szerint ezeknek az állításoknak nincs valóságalapjuk. Úgy véli, dezinformációs kampány zajlik, amire fel kell hívni a figyelmet, mert ezek a háborúba sodorhatják bele Magyarországot.
Lánczi Tamás szerint nem az orosz, hanem az amerikai szabályokhoz hasonlít a magyar törvényjavaslat
A hivatal elnöke szerint a májusban benyújtott átláthatósági törvényjavaslat egyik célja, hogy föltárja, az egyes szereplők kinek a megbízásából járnak el. Lánczi Tamás az érintettek megbízóit is kivizsgálná.
A hivatalvezető szintúgy nem érti a független sajtótermékek reakcióját sem, mert akinek „nincs takargatnivalója, annak nem kell félnie a retorziótól”.
Hozzátette, hogy a javaslat nem az orosz, hanem az Egyesült Államokban érvényben lévő törvényhez hasonló. A magyart utóbbinál lazábbnak tartja.
Mint mondta, a benyújtott tervezet a külföldről támogatott szervezetekre vonatkozó szigorú szabályozást tartalmazza. Az előterjesztés szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal kezdeményezheti a kormánynál a szervezet hivatalos nyilvántartásba vételét, ha úgy ítéli meg, hogy annak tevékenysége Magyarország szuverenitását veszélyezteti.
Karácsony Gergely a törvényjavaslat felfüggesztésére kérte az Európai Bizottságot, míg Tineke Strik holland EP-képviselő szerint ez a lépés nemcsak a magyar civil társadalom elleni támadás, hanem az Európai Unió elleni hadüzenet is.