Megvan, ki veszi át a távozó Orosz Anna helyét a Momentum frakciójában
További Belföld cikkek
- Orbán Viktor rendkívüli biztonsági intézkedéseket rendelt el a közel-keleti helyzet miatt
- Lázár János szerint a Holvanavonat.hu adathalász oldal, amire Vitézy Dávid hevesen reagált
- Veszélybe került a biztonságos ivóvízellátás több Pest vármegyei településen is
- Karácsony Gergely bejelentette, honnan indul a Budapest Pride
- Munkahelyének mosdójában szülte meg, majd megölte csecsemőjét egy jászsági nő
Orosz Anna parlamenti képviselő lemondását követően a Momentum Mozgalom Stummer Jánost, a párt elnökségi tagját delegálja a parlamenti frakcióba − írta az ellenzéki párt sajtóközleményében.
Stummer János 2022-ben még a Jobbik színeiben szerepelt a listán, utána nem sokkal azonban távozott a pártból, és a Momentumhoz csatlakozott. Azóta is az egyik legaktívabb tagja a pártnak, számos akció szervezőjeként, utcai megmozdulások résztvevőjeként, 2024 óta a párt elnökségi tagjaként segíti a közösség munkáját. Parlamenti képviselőként is a szabadság ügyét fogja szolgálni az Országgyűlésben a következő egy évben.
Fogyatkoznak a Momentum tagjai
Először Hajnal Miklós, a párt országgyűlési képviselője – aki Hegyvidéken egyéni mandátumot nyert 2022-ben – jelentette be, hogy 2026-ban nem indul újra a tisztségért. Tette mindezt azután, hogy Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke jelezte, egyéniben az eddig Hajnal Miklós képviselte választókerületben áll rajthoz.
Bedő Dávid, a párt frakcióvezetője, az elmúlt időszak tüntetéseinek rendszeres résztvevője április végén már arról beszélt, hogy szerinte a Momentum nem lesz ott a következő ciklusban a parlamentben, ő pedig a képviselői után kampánytanácsadói pályára készül.
Majd Orosz Anna, a Momentum újbudai országgyűlési képviselője jelentette be, hogy lemond parlamenti mandátumáról, és a 2026-os választáson sem indul újra. Nem sokkal később Fekete-Győr András is közölte, hogy nem méreti meg magát, és felvetette: egy háromszázalékos támogatottságon álló párt nem akadályozhatja meg a kormányváltást.
Mindezek után érkezett Fekete-Győr András meglehetősen radikális javaslata. A párt volt vezetője május 7-én közölte, rendkívüli küldöttgyűlést kezdeményez. Célja, hogy a Momentum ne induljon a 2026-os választásokon, helyette állítson fel egy 500 millió forintos Rendszerváltó Alapot.
Ezután Tóth Endre csatlakozott hozzájuk, aki úgy nyilatkozott, hogy a rendszerváltás érdekében személyes áldozatokra is szükség van, ezért nem indul 2026-ban. Másnap pedig Gelencsér Ferenc is bejelentette visszalépését, követve párttársai példáját.
Szintén hétfőn jött a hír, hogy a Momentum elnöksége legutóbbi ülésén amellett foglalt állást: a párt ne vegyen részt a jövő évi országgyűlési választáson. A végső döntést azonban a június elejére összehívott küldöttgyűlés hozza majd meg.