Vitézy Dávid: 23 különálló városra osztódhat Budapest
További Belföld cikkek
-
Fokozott közúti ellenőrzést tart a rendőrség hétfőtől
- Fekete-Győr András nekiment Vona Gábornak: Ne Orbánék sakktábláján lépegessünk, borítsuk rájuk az asztalt!
- Az árrésstop miatt csökkenti a DM a dolgozói óraszámát
- Robbantással fenyegetett meg nyolc budapesti iskolát egy menekült
- Nyitott ajtóval közlekedett egy vonat Budapesttől Székesfehérvárig
„Budapest számára beláthatatlan következményekkel jár az Alaptörvény nemrég elfogadott módosítása alapján a kormány által frissen benyújtott törvényjavaslat a »helyi önazonosság védelméről«” – írta a közösségi oldalán Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.
Ahogyan egy korábbi cikkünkben írtuk, az önazonosság védelméről szóló törvényjavaslatnak az a célja, hogy a települések szabályozhassák a betelepülést, valamint a településen kívülről érkezők ingatlanvásárlásait. Ez az önkormányzatoknak akár többmilliós helyi adónövekedést hozhat, ugyanakkor a lakás- és háztulajdonosoknak hátrányokat is okozhat, amennyiben korlátozzák a lakások adásvételét.
A törvényjavaslat kimondja, hogy azt Budapesten a kerületi önkormányzatokra kell alkalmazni, „innentől tehát Budapest minden korábbinál erőteljesebben 23 db különálló városból áll majd” – emelte ki.
A frakcióvezető szerint „nonszensz”, hogy a fővárosi lakosok költözését minden kerület „kénye-kedve szerint eltérő feltételekhez” kötheti, ami teljesen lebéníthatja a városfejlesztést. Hozzátette, hogy „Budapest gazdasága és szolgáltatási, felsőoktatási rendszere abból él és fejlődik, és versenyzik az európai színtéren, hogy az ország egészéből vonz új munkaerőt és hallgatókat” – mindez, mint írja, teljesen megállna. A lakosság pedig az agglomerációban terül szét, miközben a fővárosi rozsdaövezetekben 71 ezer lakást lehetne építeni, a lakosságot pedig az ilyen övezetekbe kellene vezetni. „Ez a törvény azonban számos olyan új kerületi »önvédelmi« akciót és szabályt vetít előre, ami ezt megakadályozhatja” – fogalmazott.
Bejegyzése zárásaként arról írt, hogy a törvény nem oldja meg a lakáspiaci gondokat, és „Budapest szempontjából gyakorlatilag csak árt”.