Épphogy megkezdte a börtönbüntetését Gyárfás Tamás, egyből át is helyezik

2025.05.16. 13:26
A váci börtönben kezdte a napot Gyárfás Tamás, akit hét év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek. Az egykori sportvezetőt a korára való tekintettel a kecskeméti börtönbe helyezik át, ahol olyanok is raboskodtak, mint a néhai akasztói vállalkozó Stadler József vagy Kocsis István, az MVM és a Paks I. egykori vezetője.

A Blikk értesülése szerint Gyárfás Tamást hamarosan a kecskeméti börtönbe szállítják át. Noha a közbeszéd gyakran „luxusbörtönként” emlegeti, valójában egy kulturált környezetben működő intézményről van szó: egyágyas cellák, rács nélküli ablakok és gondozott, parkosított udvar jellemzi a „parkettásként” ismert börtönt.

Korábban olyan elítéltek töltötték itt büntetésüket, mint a gazdasági bűncselekmények miatt felelősségre vont Kocsis István, az MVM és a paksi atomerőmű egykori vezetője, vagy a legendás akasztói vállalkozó, a néhai Stadler József.

Mint arról az Index már korábban beszámolt, harminchét nappal azután, hogy jogerősen elítélték, péntek reggel megkezdte börtönbüntetését Gyárfás Tamás. A 76 éves egykori sportvezetőt, sportdiplomatát és médiavállalkozót családtagjai kísérték a Váci Fegyház és Börtön bejáratáig.

Hét év a felbujtásért

Gyárfás Tamás élőben hallgatta végig az ítélőtábla tárgyalótermében, ahogy bűnösnek mondja ki a tanács Fenyő János meggyilkolása ügyében. A másodrendű Portik Tamás a negyedik tárgyalásra már videón sem volt hajlandó becsatlakozni az ítélethirdetésbe, korábban ugyanis közölte, hogy nem hajlandó beszélni a bíróval, miután meglátása szerint jogellenesen rendelték ki mellé azt a védőt, akitől korábban ő maga szabadult meg.

Fenyő János 1998-as meggyilkolása után Gyárfás Tamás neve először egy 2014-es tárgyaláson merült fel, amikor is Tasnádi Péter megmosolyogtatta a tárgyalóteremben ülőket. A magyar éjszakai élet veterán szereplője vallomásában elmondta, hogy Gyárfás Tamás őt bízta meg Fenyő likvidálásával, ám ő nem hajtotta végre a kérést. A pénzt ugyanakkor elkérte Gyárfástól, amit utólag sajnál, hiszen régi barátját verte át ezzel. Nem tudott arról, hogy lettek volna versenytársai a vállalkozásra, ahogy azt is állította, Gyárfásnak biztosan nincs köze a gyilkossághoz, elvégre akkor nem fizette volna ki Tasnádit.

A börtönből elővezetett férfi vallomását végül az ügyben akkor eljáró bíró nem vette figyelembe, mert Tasnádi nem tudta bizonyítékokkal alátámasztani az állításait. Gyárfás Tamást akkor ki sem hallgatta az illetékes tanácselnök.