Napokon belül megszavazhatja az Országgyűlés a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslatot
További Belföld cikkek
-
Orbán Viktor nosztalgiázott, megosztott egy részletet a Nagy Imre újratemetésén elmondott beszédéből
- Ismét összeomlott a dél-balatoni vasútvonal, ezúttal egy vonat robbant le
- Az új törvény üzenete: az állatkínzás és a felelőtlen állattartás nem bocsánatos bűn
- Vitézy Dávid elvinné Karácsony Gergelyt és Szentkirályi Alexandrát Bécsbe, de nem a Pride-ra
- Fonyódról irányítanak ivóvizet a vízhiánnyal küzdő Balaton-parti településekre
„A közeljövőben, valamelyik nap” fog szavazni a parlament arról a javaslatról, amit „A közélet átláthatóságáról” címmel nyújtott be Halász János a parlamentnek – mondta Pócs János kormánypárti országgyűlési képviselő vasárnap a Partizán kérdésére. Szerinte akár a jövő héten elfogadásra kerülhet a törvényjavaslat, amit ő támogat.
A Fidesz politikusa úgy véli, „nem igaz, hogy a törvény miatt a határon túli magyarok nem tudják majd támogatni a magyar lapokat”.
Az ellenzék szerint politikai bosszú az átláthatóságról szóló törvény
Május 13-án éjjel nyújtotta be Halász János fideszes országgyűlési képviselő A közélet átláthatóságáról című törvényjavaslatát, amellyel korlátoznák, emellett keményen büntetnék is a külföldi finanszírozású és a külföldről érkező támogatásokat, adományokat kapó médiumokat, sajtóorgánumokat, civil szervezeteket, egyesületeket.
Az ellenzéki oldal politikai bosszúnak, oroszországi tempónak és „a putyini úton tett újabb lépésnek” nevezte a törvényjavaslatot, több újság szerkesztősége közösen állt ki ellene. A törvényjavaslat miatt a Momentum péntek délutánra tüntetést szervezett a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz, ám az akciókat már előtte elkezdték, ugyanis a párt aktivistái még reggel festékkel öntötték le és blokád alá vonták Lánczi Tamás hivatalát.
A külföldi támogatások utáni vizsgálatot a Szuverenitásvédelmi Hivatal végzi majd, Lánczi szerint a törvény eredete pedig nem Oroszországban, hanem az Egyesült Államokban keresendő. A törvényjavaslatot élesen bírálta Alföldi Róbert, aki szerint az intézkedés a szólásszabadságot és a civil társadalmat veszélyezteti.