Menczer Tamás: A Tisza Párt és trolljai megijedtek a Harcosok Klubjától

További Belföld cikkek
- Robbantással fenyegetett meg nyolc budapesti iskolát egy menekült
- Nyitott ajtóval közlekedett egy vonat Budapesttől Székesfehérvárig
- Itt a rendőrség magyarázata arra, hogy miért érte retorzió a kormánypárti tüntetőt előállító rendőrt
- Sörösüveggel ütötte áldozatát egy férfi egy komlói szórakozóhely előtt
- Orbán Viktor üzent Zelenszkijnek: Nem beszélhetnek velünk magas lóról
Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója közösségi oldalán tisztázott néhány dolgot a Harcosok Klubjával kapcsolatban. Bejegyzése szerint nem osztanak ajándékokat a kommentelésért, szerinte elég motiváció a „hazaszeretet, ami a szívünkben van”, azt is megjegyezte, hogy „a Tisza Párt és trolljai megijedtek a Harcosok Klubjától”.
Azt is elmondta, a Harcosok Klubját nem Facebookon szervezik: „az összes Facebook-csoport átverés, ne higgyetek nekik!”, hozzátette, a csoportba csak meghívásos alapon lehet bejutni.
Orbán Viktor vasárnapi eseménye óta sorra alapítják a Harcosok Klubja elnevezésű csoportokat. Az egyik ilyen csoportban pedig már 12 ezer tag van. Azonban az Index által korábban megszerzett képernyőfotó szerint a csoport WhatsAppon tevékenykedik.
A Harcosok klubja írója nem kér a politikai mozgósításból
Chuck Palahniuk 1996-ban megjelent regénye és az abból készült, mára kultikussá vált David Fincher-film nem a digitális tér uralásáról szól, hanem a rendszeren kívül rekedt, láthatatlanná vált férfiak dühéről. Az eredeti klub tagjai nem a hatalom mellé sorakoztak fel, hanem annak árnyékában próbáltak láthatóvá válni – a regény antihőse szerint ők „a Teremtés szennyező melléktermékei”, a filmben pedig még plasztikusabban fogalmaznak: „A világ daloló-táncoló szarkupaca vagyunk.”
Nem tudni, hogy Orbán Viktor olvasta-e Palahniuk regényét, látta-e a filmet, vagy csupán egy tanácsadó adta kezébe a címet. Az viszont biztos, hogy a szerző korábban már jelezte: frusztrálónak tartja, hogy a médiában kevés olyan történet születik, amely valóban segítené azokat a férfiakat, akik végül aHarcosok klubjában, a Mátrixban vagy a Jokerben keresnek magyarázatot a világhoz.
(Borítókép: Menczer Tamás 2023. május 16-án. Fotó: Karip Tímea / Index)