Kötelező sorkatonaság? Befellegzett a pornónak? Kilőtt svájci farkas és TikTok-pszichológusok
Egyetlen jel, kép vagy mozdulat képes komplex érzéseket, hovatartozást vagy üzeneteket közvetíteni – sokkal gyorsabban, mint a nyelv. Mélyen beágyazódnak az emberi kultúrába és gondolkodásba. Közösségépítő erejük van. Szimbólumok, melyek gyakran egy csoporthoz való tartozást jelölnek. Gondoljunk a nemzeti lobogókra, a vallási jelekre, a focicsapatok címerére, vagy akár a Pride-zászlóra. Az LMBTQ+ közösség egységét és sokszínűségét képviselő jelképet Gilbert Baker tervezte 1978-ban. Mára világszerte felismerhető szimbólummá vált, a Pride hónapjában pedig számos helyen megjelenik, például sok állami intézmény épületén is. Felmerül a kérdés: valóban helye van bármilyen, kizárólag egyes társadalmi csoportokat szimbolizáló jelképnek ezeken a helyeken?
És kinek a hatásköre dönteni erről?
A Mi folyik itt?! 18. részében beszélni fogunk a rendeletről, mellyel betiltották, hogy például a szivárványos zászló megjelenjen az állami intézményeken, de szó esik majd az elmúlt napok egyik legnagyobb visszhangot kiváltó tragédiájáról is: egy kétgyermekes nő egy kihívás miatt élő adásban gyújtotta fel magát a TikTokon. Nem kell messzire mennünk, ugyanis szintén a TikTokon lehet egyre több kókler „pszichológusba” botlani. Nem véletlenül van idézőjelben, hiszen az online szakemberek gyakran nem is rendelkeznek végzettséggel. Mégis sokan az ő videóikból tájékozódnak. Sarlatánság vagy egyszerű tartalomgyártás a rapid online terápia?
Ma este ismét a Z generáció tagjai: Kapi Levente színész, TikToker, Kiss Olivér Rudolf újságíró, és Szabó Donát, azaz DJ CIGGI érkeznek a stúdióba. Bikini-tilalom, svájci farkas, sorkatonaság...Mi folyik itt?


