Csomagtartóban heverő, megkötözött férfival kampányol a Fidesz politikusa
További Belföld cikkek
-
Tiszta Hang néven indít országos újságot a Tisza Párt
- Meghalt M. Kiss Sándor Széchenyi-díjas történészprofesszor
- Öblös brüsszelezésre számít Karácsony Gergely, miután tárgyalt Ursula von der Leyennel
- Villám csapott a MÁV egyik dolgozójába, kórházban kezelik
- Elesett a vasútforgalom az ország keleti részén
„Gondolom, ti sem szeretnétek így járni” – mondta Szentkirályi Alexandra, a Fidesz–KDNP fővárosi frakciójának vezetője, miután egy ismeretlen férfit összekötözött kézzel és leragasztott szájjal befektettek a kocsija csomagtartójába.
A politikus így kívánta szemléltetni, hogy
szerinte „Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozásával jönnek a szervkereskedők, a fegyverkereskedők, a drogkereskedők és az emberkereskedők”
.Miután előadja ezt a kis monológot, odamutat a csomagtartóban heverő, bekötött szájú és megbilincselt emberre.
Már fel is jelentették a videóért
A Momentum országgyűlési képviselője, Gelencsér Ferenc a Facebookon jelentette be: feljelentést tesz Szentkirályi Alexandra ellen közveszéllyel való fenyegetés miatt. „Feljelentem Szentkirályi Alexandrát közveszéllyel való fenyegetésért!” – írta bejegyzésében, miután a kormánypárti politikus közzétette legújabb kampányvideóját. Gelencsér szerint ez a videó nemcsak ijesztő, hanem súlyosan felelőtlen is:
„Ez egyrészt közveszéllyel való fenyegetés, másrészt, hogy lehet valaki annyira ostoba, hogy ennyire alpári módon hergeljen egy olyan országgal szemben, ahol magyarok élnek?”
A momentumos politikus külön kiemelte a kárpátaljai magyarok helyzetét: „Képviselő asszony, mit gondol, mit fognak mondani erre az ukránok Kárpátalján? Hogy ez vicces? És kin fogják számonkérni ezt a videót – Önön vagy az ott élő magyarokon?” Gelencsér végül úgy fogalmazott: „Tegyen egy szívességet a közízlésnek, és vonuljon vissza a közélettől.”
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke Szentkirályi Alexandra videójára úgy reagált közösségi oldalán:
A Fidesznek a tegnapi napig egyetlen egy ismert női politikusa volt. De csak volt. Szentkirályi Alexandrát lehetett szeretni vagy nem szeretni. Lehetett vele egyetérteni vagy kritizálni. Egy biztos, Szentkirályi Alexandrának mától nincs helye a magyar közéletben.
A politikus hozzátette, szerinte a legegyszerűbb az lenne, ha a férjét, Szalay-Bobrovniczky Kristófot is vinné magával.