Óriási nyomás alatt a gátak
További Belföld cikkek
-
Felelőtlennek tartja a Volán-sztrájk szervezőit Lázár János
- Forró Krisztián marad a felvidéki magyar párt elnöke
- Halálos baleset történt Mórahalomnál
- Tűzifa, ajándékcsomag, utalvány – így segítenek karácsony közeledtével a DK-s polgármesterek
- MSZP-s delegáció is részt vett a Német Szociáldemokrata Párt kongresszusán
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője szerint eddig 259 személyt kellett
kitelepíteni, és csaknem 4500 fő van közvetett vagy közvetlen veszélyben. Az árvíz jelenleg
260 települést érint. Továbbra is Tokaj és Szolnok térségében a legkritikusabb a helyzet, jóllehet, Tokajnál a Tisza kedd óta 929 centiméterről 927 centiméterre apadt.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság legfrissebb jelentéséből kiderül: a Felső-Tiszán levonuló árhullám kedd reggel Tiszabercelnél 882 centiméterrel, szerda reggel Tokajnál 928 centiméterrel tetőzött. Tokaj alatt a Tisza teljes magyarországi szakaszán folytatódik az áradás. A Tisza vízállása jelenleg Tiszabercel és Tiszadorogma között haladja meg a valaha mért legmagasabb értéket. A Túr, a Szamos és a Kraszna végig apad. A Lónyay-főcsatornán a vízállás hosszabb ideig stagnált. Kótajnál 899 centiméterrel tetőzött kedden este, szerdán délig azonban 6 centiméter apadást mértek.
A Bodrog felső szakaszán továbbra is nagyon lassú az apadás. Felsőbereckinél a 783 centiméteres vízállással bekövetkezett tetőzés után szerda délig 36 centimétert apadt a folyó. Sárospatakon a keddi tetőzést követően szerdán délig 5 centiméteres apadást regisztráltak.
Az Országos Vízjelző Szolgálat előrejelzése szerint a Tisza a Tokaj és a déli országhatár közötti szakaszán az eddig mért legmagasabb vízállásokat meghaladó vízszintek kialakulása várható a következő hetekben.
"Noha az észak-magyarországi folyók vízszintje meghaladta a valaha mért legnagyobb magasságot, azért nem következett be katasztrófa, mert a kormány időben meghozta a szükséges döntéseket, a gátvédők pedig szervezetten dolgoznak" - összegezte véleményét szerdán Torgyán József, földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, miután helikopterről megtekintette az északkelet-magyarországi vízgyűjtőmedencét.