A csütörtöki megbeszélés után
szűkszavúan nyilatkozott az újságíróknak Horváth Ágnes liberális
egészségügyi miniszter és Kökény Mihály, az MSZP szakpolitikusa.
A tárcavezető annyit közölt: az egyeztetések folytatódnak a koalíciós pártok között, a következő forduló jövő hétfőn lesz. Az egészségügyi miniszter nem válaszolt arra a kérdésre, hogy a jövő heti egyeztetésen ismét jelen lesznek-e a biztosító társaságok képviselői.
Kökény Mihály sem mondott részleteket a megbeszélésről, csak megerősítette Horváth Ágnes szavait, hogy "sokat tanultak" a biztosítótársaságok képviselőitől. Mint mondta: meghallgatták az üzleti biztosítók álláspontját, véleményét. Sok kérdést tettek fel a biztosítási szakembereknek, a válaszokat azonban ki kell értékelni - mondta Kökény Mihály.
A szocialisták szeretnék tartani magukat a határidőhöz, ezért jövő hétfőn is egy asztalhoz ülnek. A hétvégén további szakértői egyeztetés lesz, azonban Kökény Mihály úgy látja, hogy a nyitott kérdések száma véges, a rendszer átalakításában mindkét párt érdekelt. Az a cél, hogy az eredeti menetrendet tudják tartani és a törvény megszülessen év végéig - tette hozzá az MSZP-s politikus.
Juhos András, az Uniqa biztosító képviselője a koalíciós pártokkal történt egyeztetés után újságíróknak azt mondta: ezen a találkozón az újdonság az volt, hogy a biztosítók képviselői nem közvetítő útján és egyszerre találkoztak a két koalíciós féllel.
"Természetes, hogy semmilyen feltételt nem mondtunk, hiszen nem is tudnánk mondani, mert (...) megítélésem szerint jelenleg ez nem feltételeknek a kérdése, a rendszert szeretnénk látni, hogy működik. Kérdéseink vannak nekünk is egyelőre" - fogalmazott.
Az MTI felvetésére közölte: nem kaptak válaszokat, de elmondták azokat a pontokat, amelyeket szerintük tisztázni kellene. Példaként említette a tulajdonviszonyt illetve a pontrendszert.
- Budapest, XIII. kerület Kucsma utca 12.
- Alapterület 94 m2 Szobák 3 db Vételár 74,5 M Ft
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
Rovataink a Facebookon