Megvilágítják a Szabadság híd foghíját
További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Várhatóan a hiányos díszvilágítást kiépítő céget bízzák meg újra, mert a meglevő rendszerre kell csatlakozni és a más esetben a garancia is elveszne.
Az biztos, hogy rá kell fizetni az eredeti 240 millió forintos költségre, de hogy mennyit, azt egyelőre nem tudni. A foghíj szépészeti szempontok miatt alakult ki, de van, aki szerint a lámpatolvajok motiválták a beruházót.
Az Index értesülése szerint a fővárosi kabinet a napokban foglalkozott a díszvilágítás pótlásával. Az eredeti díszvilágítási koncepció szerint az íves főtartókat azért nem világították ki végig, mert a híd közepére felállított négy darab karos kandeláber fénye elég a középső rész megvilágításához. A híd átadásakor még nem voltak meg ezek a kandeláberek, ezért a sötét lyuk még szembetűnőbb volt.
A hiányos díszvilágítás sok kritikát kapott, ezért júniusban a hídon ismételten próbavilágítást tartottak, ezúttal már a felállított kandeláberekkel. Kiderült, hogy az öt lámpatestes közvilágítási egység bár a tervezettnek megfelelő szintű díszvilágítási segítséget adja, ám ez nem elég erős ahhoz, hogy a felső hosszanti íveket jól lehessen látni.
Ezért úgy döntöttek, hogy kiépítik a középső rész díszvilágítását is.
A beruházással kapcsolatban az az egyetlen kérdés maradt, hogy megbízható-e a korábbi kivitelező a munkával.
Több érv szólna emellett: mivel egy már megvalósult díszkivilágítási rendszerhez kellene csatlakozni (nagyon nem mindegy például, hogy milyen lámpatestet használnak), de az üzemeltetési és garanciális feltételek sem választhatók külön a meglévő rendszertől.
A főváros ezért úgy állapítja meg az ajánlattételi határidőt, hogy időközben a Közbeszerzési Tanács jelezhesse, ha esetlegesen nem tetszik neki valami, és még szerződéskötés és -bontás nélkül leállíthassák a kivitelezést.
A Szabadság híd közepét azért nem világították ki, mert az volt a kivitelezői tenderben, hogy a világítási rendszernek lopásbiztosnak kell lenni, a híd középén viszont a járókelők elérhették volna a lámpákat, mondta korábban az Indexnek Sal László, a kivitelező Hídépítő Zrt. vezérigazgató-helyettese. Azt, hogy a pótlás mekkora többletköltséget okoz, nem tudta megmondani, csak annyit, hogy a 240 millió forintos kiépítési költség töredéke lesz az összeg.