Visszaadták a forgalomnak a pesti alsó rakpart Fővám téri szakaszát vasárnap délután. Demszky Gábor főpolgárnester az átadáson elmondta, hogy a Fővám téri metróállomás építése miatt lezárt útszakaszt, az ő sürgetésére, a tervezettnél két héttel hamarabb, az iskolakezdésre sikerült visszahelyezni a forgalomba.
"Ez a munka azért tanulságos mindenki számára, aki a metrón dolgozik, mert annak, ha a főváros közlekedését akadályozó, pluszköltséggel járó problémát okoznak a fővárosnak, annak következményei lesznek." Következményei például kötbérben, még a magántulajdonban levő vállalatok esetében is - tette hozzá.
A kivitelező Hídépítő Zrt. írásos tájékoztatása szerint a Fővám téri állomásnál a résfal építését végző alvállalkozó a munkák során a marófogakat sűrűbben cserélte, melynek eredményeképpen korábban, már szeptember 2-án végzett. A résfalba 700 tonna betonacélt és mintegy 5.200 köbméter betont építettek be, a résfal legnagyobb mélysége 40 méter.
- Budapest, XIII. kerület Klapka utca 4.
- Alapterület 98 m2 Szobák 1+3 db Vételár 79,99 M Ft
- Budapest, eladó egyéb
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon