A főpolgármester-jelölt levelében megdöbbentőnek tartja, hogy a lefoglalt kiadványok között nem szerepel a Szálasi-könyv. A politikus arra vár választ a legfőbb ügyésztől, hogy a szóban forgó kötet miért nem képezi a vádhatóság vizsgálatának tárgyát, milyen szempontok alapján mérlegel a hatóság, illetve létezik-e az eljáró hatóság kezében olyan szakértői vélemény, amely megengedhetőnek tekinti egy ilyen könyv kiadását és terjesztését.
Gy. Németh a legfőbb ügyész figyelmébe ajánlott egy Szálasi-könyvet
Az MSZP főpolgármester-jelöltje nyílt levélben fordult a legfőbb ügyészhez, mert úgy véli: Szálasi Ferenc Hungarizmus című kötete kapcsán is felmerül a közösség elleni izgatás és a különleges adatokkal való visszaélés vádja.
Gy. Németh Erzsébet az MTI-hez pénteken eljuttatott levele szerint a Fővárosi Főügyészség a napokban nyilas irodalmi kiadó vagy kiadók ellen emelt vádat az említett címen, miután öt olyan kiadványt talált, amely ezt a vádemelést megalapozta.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Külföld
Minden nyolcadik embernek mennie kellett.
szeptember 11., 14:32
- Belföld
A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.
tegnap, 15:31