Pert vesztett a Magyar Nemzet
Első fokon helyreigazítási pert nyert a Magyar Nemzet című napilappal szemben Agárdi Péter, a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumának elnökhelyettese - erről maga az érintett tájékoztatta az MTI-t hétfőn.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság döntése szerint a lap ez év szeptember 2-án és 3-án cikkeiben valótlanul állította, hogy Agárdi Péter indítványozta volna a déli harangszó megszüntetését vagy bármiféle átalakítását.
Agárdi Péter akkor hazugságnak és rágalomnak nevezte az újságban megjelenteket, mivel állítása szerint nem felhívásként, hanem kérdés formájában vetette fel a kuratórium előző pénteki ülésén, hogy meddig sugározza a Magyar Rádió a Déli harangszót követő történeti ismertetőt.
A Magyar Nemzet jogi képviselője a távirati irodának úgy nyilatkozott:
fellebbezni fog a döntés ellen, mivel szerinte a vonatkozó kuratóriumi ülés
jegyzőkönyvébol egyértelműen bizonyítható, hogy Agárdi Péter a
harangszót követo harangtörténeti blokk megszüntetését javasolta.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
5 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19