Patthelyzet alakult ki a vasárnapi választás során a Pest megyei Zsámbékon; a polgármesteri székért induló két jelölt egyaránt 868 szavazatot kapott 51 százalékos részvételi arány mellett.
Fodor Miklós polgármester az MTI-nek hétfőn elmondta, ő maga nem indult a megmérettetésen, mégis ő marad a település első embere fél évig. Most a két jelölt közül az egyik a Fidesz és a helyi polgári körök támogatta Szövetség a Zsámbékért Egyesület színében mérettette meg magát, amíg a másik aspiráns függetlenként kérte a polgárok bizalmát a nagyközségben.
A törvény szerint szavazategyenlőség esetén az eddigi polgármester tölti be a posztot hat hónapig, amikor is időközi választást kell kiírni az eredeti választás feltételeivel megegyező módon. Érdekesség, hogy amíg a 12 tagú képviselő-testület tagjai eddig hat-hat arányban tartoztak a jobb-, illetve a baloldal támogatói közé, most ez az arány hét-négyre módosult a jobboldaliak javára.
- Budapest, III. kerület Héthalom utca 14.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, IV. kerület Erzsébet utca 46.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon