A bíróság szerint nem igazolható Demeter apjának hungarizmusa

MTI
Keller László szocialista országgyűlési képviselő megsértette Hajdú Demeter Dénes személyiségi jogait, amikor valótlanul állította róla, hogy a hungarista mozgalom tagja - mondta ki kedden kihirdetett elsőfokú ítéletében a Budaörsi Városi Bíróság. A nem jogerős döntésben 200 ezer forintos nem vagyoni kár megfizetésére is kötelezték a szocialista politikust, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkárát. Keller László jogi képviselője az MTI érdeklődésére annyit mondott: feltehetően fellebbezést nyújtanak be a döntés ellen. Hajdú Demeter Dénes fia Demeter Ervin fideszes országgyűlési képviselő, akkoriban az Orbán-kormány polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli minisztere volt. Keller László a parlament plenáris ülésén tett fel 2000 decemberében azonnali kérdést Orbán Viktor miniszterelnöknek azzal kapcsolatban: lehet-e bármiféle összefüggés aközött, hogy Demeter Ervin polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter édesapja részt vett a hungarista mozgalomban, és aközött, hogy a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumon keresztül a kormány szélsőjobboldali szervezeteket támogató külföldi üzletemberekkel került kapcsolatba, és ezt az illetékes hatóságok nem vizsgálták kellő alapossággal.

A bíróság kifejtette: bár nem vitatható, hogy Hajdú Demeter Dénes jobboldali beállítottságú, és ennek közírói tevékenységével is hangot ad, de Keller László állítása objektív adatokkal nem támasztható alá, nem igazolható.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

9 órája

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Szijjártó Péter: soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

6 órája

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19