Az ombudsmanhoz fordult a Pedagógusok Szakszervezete

MTI
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az oktatási jogok miniszteri biztosához fordult a költségvetési törvény közoktatást érintő módosításai miatt, amelyek elbocsátásokat is előidézhetnek, közölte Varga László, a PSZ elnöke hétfőn Budapesten.

A PSZ kezdeményezi, hogy az oktatási jogok miniszteri biztosa indítson eljárást és hivatalból tegyen javaslatot az oktatási miniszternél a közoktatási rendelkezések 2005. évi költségvetési törvényben szereplő módosítására és hatályon kívül helyezésére.

Hozzátette, a PSZ kifogásolja, a költségvetési törvény úgy módosította a közoktatási törvényt, hogy a nevelési-oktatási intézményekben foglalkoztatott vezetők és alkalmazottak létszámának jelentős része az eddigi kötelezően előírt helyett ajánlottként jelenik meg.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58