Szeptemberben lemond elnöki tisztéről Molnár László

MTI
Kész tényként jelentette be szeptemberi lemondását az Orbán-család gyarapodását vizsgáló parlamenti bizottság elnöki tisztéről Molnár László szocialista képviselő a közszolgálati televízió vasárnap esti műsorában. A bizottsági elnök, mint az A szólás szabadsága című műsorban is elhangzott, pénteken még úgy nyilatkozott az MTI-nek, hogy szeptemberig megfontolja lemondásának felajánlását.

Molnár László a televíziónak adott nyilatkozatában azzal magyarázta a szeptemberi időpontot: szeretné elkerülni, hogy a bizottság jelenlegi fideszes alelnöke vegye át a testület irányítását, szeptemberben már új elnököt választhat az Országgyűlés. A szocialista politikus megismételte azt a korábbi véleményét, hogy a Fidesz azért melegítette fel 1992-ben történt bírósági ügyét, mert a bizottság "különösen érzékeny" pontokhoz jutott vizsgálatban. "Néhány papír hiányzik ahhoz, hogy bebizonyítsuk, hogy az állami támogatásból való vagyonosodás bizonyított lesz" - mondta. A riporter kérdésére válaszolva közölte, hogy "Orbán Viktor baráti társasága" mintegy 600 millió forinttal nagyobb állami támogatást vett igénybe, mint amiről jelenleg tudunk.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58