"Aki nem elég bátor ahhoz, hogy új dolgokat csináljon, az elbukik" - mondta az MSZP Progresszív Platformjának ülésén Poul Nyrup Rasmussen. Így az Európai Szocialisták Pártja (PES) egyedülálló kísérletbe kezd, a formáció elnöke szerint egy alulról induló társadalmi párbeszéddel, s egy erre épülő párbeszéddel készül fel a 2009-es uniós választásokra.
Az összeurópai baloldali disputa alapja az ügynevezett PES-manifesztum ami a fenntartható fejlődés kihívásaira, az új szociális Európára, a demokrácia és sokszínűség kérdésére, illetve Európa és a világ viszonyára koncentrál. No meg arra, hogy az eddigi uniós voksolásokkal ellentétben a 2009-es ne protestszavazás legyen, azaz az urnák előtt ne saját országuk belpolitikai ügyeire reagáljanak a választók.
A balos diskurzus első állomása Budapest. A platform ülésén Vitányi Iván szocialista honatya arról beszélt, hogy ha a baloldal fejlődni akar, akkor nem ártana előbb egy valós értékelést letenni az európai helyzetről. A tanácskozás moderátora Oláh Lajos MSZP-s képviselő pedig azt hangsúlyozta, hogy a mindennapok nyelvére kell lefordítani a fennkölt fogalmakat: a fenntartható fejlődés kapcsán például nyugodtan lehet beszélni elszáradt termésről, és a környezetet fojtogató nejlonzacskók milliárdjairól.- Budapest, XIII. kerület Szegedi út 53.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, XI. kerület Medvetalp utca 7.
- Alapterület 187 m2 Szobák 4 db Vételár 136,85 M Ft
Rovataink a Facebookon