Teljes az egyetértés Lomnici Zoltán kinevezéséről

Egyhangúlag támogatta az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Lomnici Zoltán kinevezését a Legfelsőbb Bíróság élére. A köztársasági elnök a parlamenti pártok egyetértésével szintén az LB elnökhelyettesét javasolja Solt Pál utódjának.
Egyhangúlag támogatta az Országos Igazságszolgáltatási Tanács mai ülésén Lomnici Zoltán kinevezését a Legfelsőbb Bíróság élére. A tanács véleményét Mádl Ferenc köztársasági elnök kérte ki, aki maga is a Legfelsőbb Bíróság jelenlegi elnökhelyettesét javasolta az LB elnöki posztjára, amellyel a parlamenti pártok képviselői egyetértettek.

A pártok vezetői a köztársasági elnökkel a közelmúltban folytatott megbeszélésük után úgy nyilatkoztak, hogy esélyt látnak arra, hogy konszenzus alakulhat ki a kétharmados többséget igénylő parlamenti szavazásnál Lomnici Zoltán megválasztásáról.

Solt Pál mandátuma, aki 1990 óta a Legfelsőbb Bíróság elnöke, június 25-én jár le. Utódjának személyéről várhatóan jövő kedden dönt az Országgyűlés.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

4 órája

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szijjártó Péter: soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

2 órája