Megvette új székházát az MSZP

A Magyar Szocialista Párt csütörtökön megvette a VI. kerületi egykori KPVDSZ-székházat - erősítette meg Sáling József, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke. Az ügylet az év végéig zárul le, az árat Sáling József nem kívánta elárulni.

A 2800 négyzetméteres Jókai utcai épület irodaháznak épült, ötemeletes, pincéje, színházterme és egy nagy aulája is van. Sáling József elmondta: tudomása szerint a szocialista párt felújítja a székházat. Mint mondta, a kereskedelmi szakszervezet az MSZOSZ székházába költözik át.

Az MSZP jelenlegi székháza a VIII. kerületi Köztársaság téren található, de onnan az MSZP politikai vezetői év elején átköltöztek az I. kerületi Vérmező utcába.

Az eladásra meghirdetett Köztársasági téri székházat az MTI korábbi információi szerint egy ingatlanfejlesztő cég akarja megvenni, közel egymilliárd forintért. A cég négycsillagos szállodává kívánja alakítani az épületet.

A Népszabadság július közepén azt írta, a KPVDSZ egykori székházáért bruttó 700 millió, nettó 515 millió forintot fizethet a nagyobbik kormánypárt. Az MSZP VIII. kerületi, 1.378 négyzetméteres székházának eladására április elején hirdettek nyilvános pályázatot. A pályázat május 2-i határidejét több komoly érdeklődő kérésére június 1-ig meghosszabbították.

Az MSZP politikai vezetői már a február végi tisztújító kongresszus után kiköltöztek a Köztársaság téri székházból, az I. kerületi Vérmező úton található egyik irodaházba. A Köztársaság téren a párt ügyfélszolgálata, a könyvelés és az üzemeltetéssel foglalkozók maradtak. Gyurcsány Ferenc, az MSZP elnöke, miniszterelnök korábban még arról beszélt, hogy a párt új székháza várhatóan a VII. kerületi István utcában épül fel.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32