Politikai-logikai feladvánnyal kedveskedünk nyájas olvasóinknak. Miszerint egy gyűlésen száz politikus vett részt. Minden politikus vagy tisztességtelen, vagy tisztességes. A következőket tudjuk: 1. volt köztük legalább egy tisztességes politikus; 2. bármelyik kettő közül legalább az egyik tisztességtelen volt. Meg lehet-e mondani ezek alapján, hogy hány politikus volt tisztességes, és hány volt tisztességtelen? A megfejtéseket ide várjuk.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság elrendelte a Tilos Rádió két munkatársának 30 napos előzetes letartóztatását. A védelmüket Társaság a Szabadságjogokért látja el, ügyvédjük szerint téves gyanúsítás történt.
Nem sikerült bejutniuk a Kossuth téri tüntetők képviselőinek a Parlamentbe pénteken. Egy küldöttség Lezsák Sándornak, az Országgyűlés alelnökének akarta átadni petícióját. A tüntetőknek azt mondták: Lezsák Sándor vidéken tartózkodik.(MTI)
Mától csak úgy lehet felszólalni a Kossuth téri pódiumon, ha előtte írásban vagy szóban a felszólalni kívánó ismerteti mondandója lényegét. A szónokok cáfolták azt a híresztelést, amely szerint fizetnének a tüntetőknek azért, hogy napok óta a Kossuth téren tartózkodnak. Mától minden este koncerteket is tartanak a téren. (MTI).
A Parlament előtti tüntetésen a tömeg fegyelmezetten figyelte az eseményeket, kempingszékeken, vagy a fűben ülve, amikor a transzparensek között feltűnt egy Gyurcsányt éltető tábla: "Éljen Gyurcsány, aki beismerte, hogy hazudott".
A nő, aki a kezében tartotta a feliratot, mindenképpen fel akart szólalni a miniszterelnök mellett, de ebben megakadályozták, majd kivezették a térről.
A meghatározó, döntő többség akaratával kerültek szembe az utóbbi napok rendbontói, jelentette ki Hiller István, az MSZP elnöke egy lakossági fórumon. "A demokratikus pártoknak, politikusoknak is közösen kell felemelni hangjukat a rendbontók ellen, közülük egy pillanatra sem vállalhat közösséget senki még egy kacsintással, vagy egy odavetett félmondattal sem a közösség békéjét, nyugalmát felforgatókkal" - mondta.
Elfogta a rendőrség azt a férfit, aki az RTL Klub péntek reggeli hírműsorába küldött sms üzenetében a televízió felrobbantásával fenyegetődzött - közölte a rendőrség. A férfi több olyan üzenetet küldött az RTL Klub reggeli műsorába, hogy a televízió épületében bombát rejtettek el. A tűzszerészek az épületben robbanószerkezetet nem találtak - mondta a BRFK sajtóügyeletese.
A telefonszám tulajdonosát a mobilszolgáltató segítségével azonosították és néhány óra alatt elfogták. A 39 éves szentgáli férfi ellen közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt indul eljárás.
Egy álarcot viselő ismeretlen betörte az MSZP csepeli irodájának üvegajtaját péntek délután, majd elmenekült - közölte a XXI. kerületi szervezet elnöke. Tóth Mihály elmondta: személyi sérülés nem történt, de az anyagi kár jelentős. Szemtanúk szerint a támadó gépkocsival érkezett az épülethez, majd a rongálás után elhajtott. (MTI)
Az Index információi szerint a Fidesz elnöksége pénteki ülése után hivatalosan is jelezte a vidéki szervezeteknek, hogy elmarad a szombati nagygyűlés, a párttagok szervezetten ne jöjjenek Budapestre. Az elnökség megtiltotta, hogy a vidéki szervezetek pártpénzen buszokat béreljenek azoknak, akik a lemondott demonstráció ellenére a fővárosba utaznának a különféle eseményekre.
A hírek szerint a pártközpont az is megpróbálja felmérni a választókerületi elnökökön keresztül, hogy magánúton hányan tervezik meglátogatni a hétvégi nem fideszes tüntetéseket.
Az igazságügyi és rendészeti miniszter szerint rend és nyugalom van Magyarországon. Petrétei József erről pénteken beszélt a rendvédelmi szervek kiképzőközpontjában Budapesten, ahol az országos rendőrfőkapitánnyal együtt meglátogatta az utcai rendbontások megfékezésében részt vevő rendőrök egy részét.
"A kormány minden anyagi és erkölcsi segítséget megad ahhoz, hogy a munkájukat folytatni tudják" - mondta Petrétei József. Hangsúlyozta: kemény és határozott fellépést vár el a rendbontókkal szemben, ugyanakkor rámutatott: a békés demonstrálóknak biztosítani kell a jogot a gyülekezésre. Petrétei József hozzátette: ki fogják vizsgálni, hogy pontosan mi történt a Magyar Televízió Szabadság téri székházának ostromakor. (MTI)
"Ma is, holnap is a rendőrség legalább ugyanakkora erőkkel lesz jelen a közterületeken, mint az elmúlt éjszaka vagy korábban volt" - mondta Bene László országos rendőrfőkapitány a rendvédelmi szervek kiképzőközpontjába, amelyet Petrétei József rendészeti miniszterrel közösen látogatott meg.
A hétvégéről szólva Bene László hangsúlyozta: nem kell robbantásos merényletektől tartani Budapesten és a rendőrségnek nincsenek olyan információi, hogy a hét eleji súlyos utcai zavargásokhoz hasonló akciók készülnének a fővárosban. A rendőrség felkészült ugyanakkor arra, hogy lesznek kisebb-nagyobb csoportosulások.
A rendőrfőkapitány azt nem mondta meg, hogy pontosan hány egyenruhás teljesít majd szolgálatot az utcákon, azt azonban elismerte, hogy vidékről is csoportosítanak át erőket a fővárosba. Mint megjegyezte: nincs elkülönített keret a rendőrség büdzséjében a Kossuth téri demonstráció, illetve az utcai rendzavarások kezelésére. (MTI)
A részvényindex egy hét alatt 1500 pontot esett, ami 6,5 százalékos csökkenést jelent. A vezető részvények 7-8 százalékot is vesztettek értékükből, de a belpolitikai válság mellett a nemzetközi rossz hírek is hozzájárulnak a tőkekivonáshoz.
Orbán Viktor pénteken Budapesten akkreditált nagykövetekkel találkozott, akiknek az elmúlt napok eseményeiről beszélt. A távirati iroda úgy tudja, Orbán az EU-tagállamok, valamint több unión kívüli ország diplomáciai testületének vezetőjével találkozott zárt ajtók mögött.
Az MTI információi szerint Orbán Viktor megerősítette, hogy a Fidesz szakértői kormány felállításában látja a megoldást a mostani helyzetre. Elmondta, akár "a másik oldalról" is el tudna képzelni miniszterelnököt, ha azt szakértőnek minősítik.
Mintegy kétszáz fős csoport indult el a Keleti pályaudvar felől a Rákóczi tér irányába a MIÉP által meghirdetett tüntetésre. A menet a magyar zászlók mellett egy olyan lobogót is visz, amelyen Csurka István képe látható. A pártelnök egyébként nemrég húzott el fekete autójában a menet mellett és dudálásal bíztatta szimpatizánsait - jelentette tudósítónk.
A csoport méretére jellemző, hogy a járdán vonul. Az emberek Gyurcsány távozását követelő jelszavakat skandálnak és énekelnek. A menetet mintegy harminc rohamasisakot viselő rendőr kíséri.
A Blikk azt írta, hogy az MTV ostromakor ellopták a Civavízió bábfiguráit. Miután már civil szerveződés is indult, hogy visszaszerezze a bábokat, az MTV szóvivője közölte, hogy Mazsola és Tádé simán átvészelte az ostromot.
Mintegy száz tüntető vonul békésen a Múzeumkertből a Rákóczi tér felé a MIÉP nagygyűlésére. A rendőrség komolyan biztosítja az eseményt, tudósítónk beszámolója szerint a Múzeumkertben gyülekezőknek - udvariasan - a csomagjait is átvizsgálták, menet közben a szemből érkező, zászlós járókelőket kikérdezik, mi célból és hová tartanak. A vonulók Gyurcsány-ellenes rigmusokat skandálnak, illetve hogy "több pénzt a rendőröknek".
Gyurcsány azt hangsúlyozta a The Washington Postnak adott, pénteken megjelent interjúban, hogy nem hazudott. "Fontos hangsúlyozni, hogy nem hazudtam" - mondta előző nap az újság tudósítójának a parlamentben. A lap szerimnt a kimerültnek látszó kormányfő faburkolatú szobájában azt "próbálta magyarázni", miért vallotta be, hogy pártja bután vezette az országot és hogy ő maga hazudott a szavazóknak az újraválasztási győzelem érdekében.
Öt nap szünet után Gyurcsány Ferenc blogja újabb bejegyzéssel bővült. "Elnézést kérek mindenkitől, ezekben a napokban nem tudtam blogot írni. Köszönöm a sok biztatást, igazán jól esik. Tegyük a dolgunkat, kedves barátaim, én is teszem a magamét, ahogyan eddig is. Pár nap múlva jelentkezem ismét" - írja a kormányfő szűkszavúan legfrisseb postjában.
Ezt megelőzően a múlt vasárnap jelentkezett utoljára (17-én), amikor a nyilvánosságra került beszédét teljes terjedelemben közölte.
Sólyom Lászlóval kezdeményeznek egyeztetést a Kossuth téri tüntetők. Az államfőhöz írt levelük szerint Sólyom László az egyetlen közjogi méltóság, aki képes lehet "az egyre mélyülő belpolitikai válság megállítására". A tüntetők képviselői leszögezik: ők is elkötelezettjei "a társadalmi béke és stabilitás mielőbbi megteremtésének, a demokratikus alapelvek maradéktalan érvényesülésének".
A levelet a tüntetők egyik vezetője Takács András írta alá a szöveg szerint Balog Barna, Molnár Tamás, Torockai László, Gaudi Nagy Tamás, Grespik László és Nagy László felhatalmazása alapján. (MTI)
"Bethlen Farkas (Verőce független polgármestere) azt üzente, szombaton mindenki hozzon magával egy üveg ásványvizet és egy vekni kenyeret" - harsogta egy ismeretlen szónok, amikor tudósítónk a Kossuth térre érkezett. A téren mintegy nyolcszázan gyűltek össze, egy tizenöt fős csoport kézzel írt papírlapokon rendszerváltást követel. A zsíroskenyér a sláger, de már fő a gulyás is. Ketten sakkoznak.
Schmitt Pál alelnök viszont péntek délután fehér ruhadarabok viselését javasolta azoknak, akik tüntetni akarnak.
A MIÉP-tüntetésen Kovács Dénes, az 56-os Munkástanácsok elnöke éppen egy verset szavalt el. A vers lényege: jöjjenek csak a tankok, a Pesti Srácok nem félnek, és "bár a benzin mára drága, jut a tank lánctalpára".
A Jobboldal Reménysége a Belvárosi Zsellérek segítségével legyőzi a kommunista fenevadat. Miért telepít gyepet a mocsárra a nem hazudós jobboldal és hogy néz ki a politikai pedofília? Riport a Szabadság térről.
Már kilencven felett van azoknak a száma, akikkel szemben az elmúlt napok rendbontásai miatt a bíróság elrendelte az előzetes letartóztatást, a házi őrizetet vagy a lakhelyelhagyási tilalmat. Pénteken még 5-6 gyanúsított ügyében születik döntés.
A gyanúsítások között elsősorban hivatalos személy elleni erőszak, annak minősített esetei és rongálás szerepelnek. Szombaton a Pesti Központi Kerületi Bíróságon és a Budai Központi Kerületi Bíróságon további 34 gyanúsított letartóztatásáról döntenek a bíróságokon. (MTI)
Az országos politikai napilapok közül legfeljebb egy jelentkezik különszámmal a hétvégén. Vörös T. Károly, a Népszabadság főszerkesztője azt mondta, néhány órán belül eldöntik, készítenek-e vasárnap megjelenő számot. Csermely Péter főszerkesztő-helyettes úgy nyilatkozott, a Magyar Nemzetnél nem készülnek rendkívüli számra. Németh Péter, a Népszava főszerkesztője arról tájékoztatott, „valószínűleg nem lesz" rendkívüli megjelenésük, míg Szombathy Pál, a Magyar Hírlap főszerkesztője egyértelmű nemmel felelt a kérdésre. (MTI)
Az MIÉP tüntetésen az egyik felszólaló megvédte a Szabadság téri tömeget, hangsúlyozva: nem csőcselék volt a téren, nem történt fosztogatás, a "felkelők" pedig kifejezetten segítették a bajba jutott rendőröket. Szerinte folytatódik a hazugság, hisz akik a szovjet emlékműről levették a vörös csillagot, azon nem rongálók, hanem hősök, mert a vörös csillagnak el kellett tűnnie.
A kormányellenes tüntetéseken végsőkig való kitartásra buzdított a Jobbik debreceni elnöke pénteken délután a debreceni MSZP-székház előtt tartott demonstráción. A pártszékház előttmintegy ötvenen gyűltek össze és követelték Gyurcsány Ferenc és kormányának azonnali távozását. A Jobbik szerint hétfőn népfelkelés tört ki Magyarországon, de sajnálatos módon összemossák a békés tüntetőket az anarchistákkal.
Követeléseik között szerepel, hogy "a szélsőséges MSZP-t és SZDSZ-t bíróság nyilvánítsa törvényellenesnek", és tagjaik soha ne indulhassanak választásokon. (MITI)
Gyurcsány Ferenc jól bírja a terhelést, csütörtök reggel még futni is elment, viszont keveset alszik - ezt mondta a kormányfő felesége Sárváron - írja a Hír Tv honlapja. Dobrev Klára szerint férje hihetetlen energiát fordít arra, hogy megértesse az emberekkel céljait.
A MIÉP Rákóczi téri gyűlésén békés szabadságharcnak nevezik azt, amit a Kossuth téren forradalomnak hívnak, jelentette tudósítónk. Gyújtó hangú szavalatok és kuruc nóták ("Ki kell az labancnak pusztulni egészen") után Zsinka László, a párt főpolgármester-jelöltje beszélt. Szerinte Gyurcsány az "anarchia szülőatyja", a balatonőszödi beszédről készült hangfelvétel kiszivárogtatása szándékos volt. Jelölttársát, Tarlós István szalonképtelennek nevezte, mert előre bejelentette, hogy győzelme esetén felkér két MSZP-s poltikust főpolgármester-helyettesnek.
Felszólalt Schneider Tamás is, akit az MTV ostroma miatt a rendőrök előállítottak. Szerinte nem volt fosztogatás, nem a csőcselék foglalta el a tévét. Fájt látnia azt a szenvedést, amit magyarok - ostromlók és rendőrök - okoztak egymásnak, pedig "az idegen hatalmak elleni helytartók" a bűnösök. Egy ismeretlen szónok arra hívta fel a figyelmet, hogy milyen különös: a Deák tér melletti SZDSZ-sátrat senki sem borította fel.
A Parlament előtt hatodik napja folyó demonstráción most egy-két ezren vannak. Egymás után következnek a beszédek, az emberek papírtányérból próbálják enni a gulyáslevest. Helyszíni tudósítónk szerint egyre komolyabb a hangosítás. Mint délután bejelentették, ezentúl esténként koncerteket is tartanak.
A Kossuth téren két szónok is foglalkozott a MIÉP délutáni tüntetésével. A Parlament előtti tiltakozást szervező Nemzeti Bizottmány két tagja is azt mondta: a MIÉP megmozdulásáról valószínűleg sokan átjönnek a Kossuth térre, de a MIÉP elnöke, Csurka István biztos nem szólalhat fel náluk.