Diána
12 °C
21 °C

Skandináv húsvét Legóból készült Jézussal

2009.04.12. 18:19
Per Wilder, Jézus legóból készült életnagyságú szobrának megálmodója, és egyben a helyi gyülekezet lelkipásztora 2007 októberétől gyűjtötte tervének megvalósításához az adományokat. Az egyedi alkotás az oltárkép előtt kapott helyet.
000T TRPar2503428

Egy éven keresztül dolgoztak egy svéd kisváros, Västerås egyházközségében a hívek azon a Jézus-szobron, melynek elkészítéséhez végül összesen harmincezer hófehér legóelemet használtak fel a tervezett húszezer helyett. Az alkotást, melyet Bertel Thorvaldsen dán szobrásznak a koppenhágai székesegyházában látható Jézus-szobráról mintázták, húsvét vasárnapján leplezték le az ünnepi szertartás keretében.

Az egyházközség élén álló lelkipásztor azt nyilatkozta, hogy a fehéren kívül más szín fel sem merülhetett ilyen magasztos téma esetében. Állítása szerint a szobor távolról nézve azt a hatást kelti, mintha márványból készült volna.