Lövöldözés volt a frankfurti repülőtéren

Eddig ismeretlen okból lövöldözni kezdett egy fiatal koszovói férfi a frankfurti repülőtéren, egy amerikai katonákat szállító buszon.

Lövöldözés volt szerdán délután nem sokkal fél négy előtt a frankfurti repülőtér 2-es termináljának nyilvános részén. Két ember meghalt, kettő pedig súlyosan megsebesült.

Rendőrségi közlés szerint egy 21 éves koszovói férfi amerikai katonákra nyitott tüzet. A BBC szerint a busz sofőrje és egy katona vesztette életét.

A tettest elfogták, egy kést is találtak nála.

Jürgen Linker rendőrségi szóvivő a Die Weltnek elmondta, hogy a támadás valószínűleg a buszon történt. Egyelőre nem tudni, hogy terrortámadás történt-e.

Az amerikai hadseregnek a német nagyváros térségében több nagy bázisa is van, amiket egyebek közt logisztikai tranzitállomásként használ afganisztáni és iraki műveleteihez. Az amerikai hadsereg még nem kommentálta az esetet, írja a CNN.

Barack Obama elnök szerdán előzetes bejelentés nélkül jelent meg a Fehér Ház sajtótermében, és kijelentette, bíróság elé fogják állítani az amerikai katonák ellena Frankfurtban elkövetett támadás elkövetőit.

Az oldalról ajánljuk

  • Belföld
Túl sok volt a darálás, elvennék Dúró Dóra könyvtári olvasójegyét

A Liberálisok szerint a Mi Hazánk Mozgalom politikusát inkább egy érzékenyítő tréningre kellene beíratni.

tegnap, 10:51

  • Külföld
Ukrajnában az állam fizeti a magánlaborok koronavírustesztjeit is

A kijevi kormány pénteken fogadta el az erről szóló határozatot.

október 10., 10:19

  • Gazdaság
Richter-siker: Magyarország is gyárt már koronavírus elleni gyógyszert

Háromezer kórházi beteg kezelését teszi lehetővé a már legyártott mennyiség – tudta meg az Index.

október 7., 14:22

  • Külföld
Lengyelországban újból bevezetik a vásárlási idősávot a hatvan év felettieknek

Lengyelországban egy nap alatt több mint ötezerrel nőtt a fertőzöttek száma.

október 10., 15:59