Férfi vagy nő?

Fel kellett adnia hivatását egy polgármesternek megválasztott eunuchnak Indiában, mert egy bírósági döntés értelmében nem tisztázott a neme. Madja Prades tartományban némelyik eunuchot férfinak, másokat nőnek minősítenek. Kamla Dzsán a kvótarendszer szerinti szavazáson egy nőnek fenntartott helyet nyerte el, de a bíróság most férfinak minősítette, így kénytelen munkáját felfüggeszteni. 2000 januárja óta volt a közép-indiai Katni város vezetője, és hivatalos alkalmakkor mindig nőként hivatkozott magára, mint a legtöbb eunuch. Dzsán igen népszerű az emberek körében mert rendbe hozatta a csatorna rendszert és a buszpályaudvart is, jelentette a BBC.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25