Kigyulladt egy nápolyi toronyszálló

MTI
Tűz ütött ki szerdán Nápoly legmagasabb épületében, egy szállodaként használt felhőkarcolóban, de a hotel minden lakóját sikerült időben kimenekíteni és a tűzvészt ellenőrzés alá vonni. A lángok a belvárosi Hotel Jolly 18. emeletén csaptak fel, s terjedtek tovább a 28. emeletig. A tűz miatt kiürítették az egész szállodát, s a vendégek minden gond nélkül kijutottak a lépcsőházon és a vészkijáratokon át. Egy nőt mentővel kórházba szállítottak, míg egy füstmérgezést szenvedett férfit a szálloda halljában láttak el. Jóllehet a szállodában majdnem telt ház volt, a vendégek nagy része már elhagyta szobáját arra a késő délelőtti órára, amikor a tűz keletkezett. Sokáig a városházához közeli Hotel Jolly volt a délolasz nagyváros egyetlen felhőkarcolója, s ma is a legmagasabb épület Nápolyban.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25