Hamis tartózkodási engedéllyel bukott le egy ukrán pár

MTI

Hamis olasz tartózkodási engedélyek miatt bukott le egy ukrán pár Hegyeshalomnál, amikor a közös rendőr-határőr nyomozócsoport átkutatta gépkocsijukat.

A két rendőrből és egy határőrből álló járőr a hegyeshalmi határnál lévő bevásárló központ parkolójában egy gyanúsan viselkedő ukrán párra figyelt fel.

A járőr követte őket abba a csárdába, ahol szobát foglaltak, s miután igazoltatták őket és átvizsgálták a szobájukat, egy hamis magyar forgalmi engedélyt találtak. Ezt követően az ukránok személygépkocsiját is átvizsgálták, és a kormányoszlop burkolatában kialakított üregben öt, feltehetőleg hamis olasz tartózkodási engedélyre bukkantak.

Az ukránokat a járőr előállította a hegyeshalmi határőr kirendeltségen, ahol közokirat-hamisítás bűntette miatt indítottak ellenük eljárást.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25

  • Kultúr
Pláza helyett közpark lett, maradhat?

A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.

szeptember 12., 16:17