Afganisztánban a H5N1
Megerősítették csütörtökön az ENSZ római laboratóriumában, hogy a madárinfluenza emberre is veszélyes H5N1 altípusú vírusa megjelent Afganisztánban.
A világszervezet és az afgán kormány kabuli közleménye szerint a vírust hat olyan szárnyasban mutatták ki, amely Kabulból, illetve a keleti Nangarhar tartományból, azon belül Dzsalálábád városból származott. A szomszédos Indiában és Iránban is ez az altípus okozott megbetegedéseket.
A betegség háztáji csirkékben jelent meg először Afganisztánban. Felbukkanását a szakértők biztosra vették a szomszédos országok tapasztalatai alapján.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Kultúr
A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.
szeptember 12., 16:17
- Gazdaság
Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.
szeptember 12., 17:25