Természetkárosítás Csorváson

MTI

Természetkárosítás bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást egy hódmezővásárhelyi fiatalember ellen a békéscsabai rendőrkapitányság - közölte az MTI-vel a rendőrség kedden.

A 26 éves egyetemi hallgató a Békés megyei Csorvás külterületén nyolc tő, fokozottan védett erdélyi héricset tépett ki a földből - tájékoztatott a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

A károkozást egy helyi lakos jelentette a Körös-Maros Nemzeti Park természetvédelmi őrének, aki tetten érte a fiatalembert és tájékoztatta a rendőrséget. Az egyetemista vallomásában elmondta: azért gyűjtötte be a virágokat, hogy tanulmányozza azokat. A növények természetvédelmi értéke összesen kétmillió forint - mondta Szombati

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31