Felfüggesztett börtön Szikingernek

Jogerősen egy év két hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték Szikinger Istvánt. Az ismert jogász továbbra is kitart ártatlansága mellett. Szikinger lőfegyverrel való visszaélés miatt kapta a büntetést. Az még nem dőlt el, hogy folytathatja-e a per miatt kényszerből megszakított ügyvédi hivatását. Az alkotmányjogászként is rendszeresen megnyilvánuló Szikinger szerint pere alatt súlyos jogsértések történtek.

Szikinger még évekkel ezelőtt egyik ügyfelétől átvett egy kazettát, amiben egy pisztoly volt. A pisztolyt átadó hölgy férjét meggyilkolták, és a nő azt akarta, hogy ne keveredjen gyanúba a fegyver miatt. Szikinger azt állította a bíróságon, hogy nem tudta hogy mi van az általa átvett kazettában. A bíróság szerint azonban Szikinger pontosan tudta, hogy mire vigyázott. A kazettát átadó nő is felfüggesztett szabadságvesztést kapott.

Szikinger egyik legismertebb védence Tasnádi Péter volt. Alkotmányjogászként rendszeresen nyilatkozott a tavalyi rendbontások és a rendőri erőszak kapcsán.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32