Ezer magyar raboskodik külföldi börtönökben

Magyar Nemzet
Jelenleg 290 magyar állampolgár tölti jogerős büntetését külföldi börtönökben és 799-en vannak előzetes letartóztatásban vagy idegenrendészeti őrizetben - tájékoztatta a Magyar Nemzetet a magyar konzuli szolgálat. Ez nem számít kiemelkedő számnak az évi 12 millió külföldi utazáshoz képest. A legtöbb ítélet rövidebb időtartamú, de előfordul 14, 25 évi, sőt életfogytiglani börtönbüntetés is - közölte Zanathyné Martin Györgyi, a Külügyminisztérium Konzuli Főosztályának vezetője. Legtöbben kisebb súlyú jogsértés - áruházi lopás, vámszabálysértés, közlekedési-, idegenrendészeti bűncselekmények - miatt kerültek bajba, de akadnak közöttük olyanok is, akiket embercsempészetért vagy kábítószer-kereskedelemért, prostitúció elősegítéséért ítéltek el. Két személyt emberölés, egy honfitársunkat pedig erőszakos közösülés miatt tartóztattak le.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25