A hűtőrendszerben fellépett vízveszteség miatt hétfőn ismét leállították a román atomerőművet - jelentették be Bukarestben.
Az idén ez már a második eset, hogy "apróbb rendellenesség" miatt leállították a Duna menti Cernavodán épült atomerőmű első és mindeddig egyetlen energiablokkját.
Az erőművet üzemeltető Nuclearelectrica sajtóközleménye szerint a hütőtrendszer egyik vezetékén repedés keletkezett. A benne áramló víz nem radioaktív, a leállítás teljes biztonságban ment végbe - közölték az illetékesek, akik azt is bejelentették, hogy a Furmanite nevű angol cég szakemberei még hétfőn Cernavodára érkeznek, hogy kijelöljék a műszaki helyrteállítás módját. Az üzemszünet előreláthatólag 72 óráig tart, s közben elvégzik a májusra tervezett karbantartást és javításokat is a 700 MW-os energiablokk berendezésein.
A több mint tíz éve épülő cernavodai atomerőmű első egysége a román áramfogyasztás 12 százalékát fedezi. Az erőmű leállása miatt kiesett áramtermelést három hagyományos erőmű vette át Romániában.
- Budapest, XIII. kerület Klapka utca 4.
- Alapterület 150 m2 Szobák 4+1 db Vételár 139,99 M Ft
- Debrecen, Ispotály utca 22.
- Alapterület 46 m2 Szobák 1+1 db Vételár 31,5 M Ft
Rovataink a Facebookon