Fémtolvajokat kaptak el Zemplénben

A tokaji állomásnál egy zártszelvényt akart valaki kiásni, Tarcalnál pedig a szalagkorlátot lopták el egy vasúti átjáró közelében.
Balesetet, illetve tragédiát akadályoztak meg a rendőrök és a polgárőrök Zemplénben, ahol egy férfi vashulladékért ásott a tokaji vasútállomásnál, míg Tarcalon egy másik illető a vasúti átjáró közelében a szalagkorlátot lopta el - tájékoztatta az MTI-t a rendőrség hétfőn.

Nagyfeszültség

Az egyik esetben a rendőrségre érkezett bejelentés segítségével fogták el azt a férfit, aki a tokaji vasútállomás mellett, a pályatest alatt próbálta meg kiásni a síneknél húzódó, két hatméteres, vasból készült zártszelvényt, amely a nagyfeszültségű vezetéket védi - közölte Kompoltiné Jakab Ilona, a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.

A férfi a vízelvezető árok mellett ásott, így a rendőrök "munka közben" érték tetten. Az illetőt előállították, s eljárást indítottak ellene. Lopás kísérlete miatt bíróság elé állítását tervezik.

A polgárőr-parancsnok

Tarcalon a polgárőrparancsnok fogta el a tolvajt. A bejelentőnek köszönhetően a járőrök nemcsak a lopást akadályozták meg, hanem egy esetleges balesetet is, mivel a burkolatban futó vezetéken keresztül vezénylik a vasúti átjárók fényjelző készülékeit, illetve ezen keresztül kap a vonat vezetője térközjelzést - mondta.

A parancsnok értesítette a rendőröket, hogy "a háza előtt elhaladó, kerékpárján egy körülbelül 4 méteres acél szalagkorlát-darabot toló férfire figyelt fel". Aztán elcsípte az illetőt és a tokaji rendőrök kiérkezéséig visszatartotta. A nyomozás során kiderült, hogy a szalagkorlátot a közeli bányához vezető út mellől távolította el. Az illetőt szintén bíróság elé állítják.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32