Költséghatékony prüdéria

Nyolcezer dollárt költöttek két félmeztelen szobor "felöltöztetésére" az amerikai igazságügyi minisztériumban. A pornográfia ellen indított harcnak - szobrok eltakarásának - tévé-esztétikai okai vannak.
A félig fedetlen keblű, az igazság szellemét jelképező nőalak és a csipőjén lecsúszott togát viselő, az igazság fensőbbségét hirdető férfialak azután szúrt szemet a minisztérium tisztségviselőinek, hogy azok John Aschcroft igazságügy-miniszter egyik, a minisztériumi munka terrortámadások utáni átszervezéséről szóló beszéde során készült felvételek hátteréül szolgáltak.

Belső biztonság

"Nem tudta, hogy (a fotósok) ezt teszik" nyilatkozta az esetről a Reutersnek Barbara Comstock minisztériumi szóvivő. A szobrok eltakarása tévé-esztétikai okokból történt - ismertette meg az újságírókat egy új fogalommal Comstock.

A szobrokat először George W. Bush elnök november 20-i látogatása során takarták el függönyökkel, ezeket azonban csak bérelte a minisztérium. Mivel a meztelenség tartósan zavarta a minisztert költséghatékonyabb megoldást választottak: két - középen a minisztérium címerével díszített - függöny beszerzése mellett döntöttek, így a szobrok most már bármikor eltakarhatóak. "Belső biztonság" jellemezte a minisztérium egy volt alkalmazottja az intézkedést email-üzenetében a mostanában oly népszerű jelszóval.

Pornó

A puritán erkölcsöt hirdető ország történetében a szobrokról a legemlékezetesebb fénykép a nyolcvanas években jelent meg, amikor is az akkori igazságügy-miniszter, Edwin Meese a pornográfiát vizsgáló bizottság zárójelentését hozta nyilvánosságra a nőalak előtt állva.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

szeptember 13., 15:31