Televíziós Újságírók Díja: Ördög Nóra és Till Attila is a jelöltek között

2021.08.11. 09:40
Bejelentették a Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit. A vezető televíziós szakújságírókból álló zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét. 2020 „Legjobb női műsorvezetője” lehet D. Tóth Kriszta, Lilu vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Istenes Bence, Stohl András vagy Till Attila. Zsűritagként díjazhatják Bereczki Zoltánt, Gáspár Lacit és Rácz Jenőt is, de díjat kaphat Borbély Alexandra, Rujder Vivien, Nagy Zsolt és Scherer Péter is.

A Televíziós Újságírók Díja a szakmédia által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legprofesszionálisabb magyar, szórakoztató műfajú tévés teljesítményeket. 2021-ben a napi sorozatokat is díjazzák, így összesen tizenkettő kategóriában hirdetnek győztest. 

A díj szabályzata alapján kategóriánként az a három televíziós produkció és személyiség került az esélyesek közé, akikre az elismerést odaítélő médiumok a legtöbb szavazatot adták. A Televíziós Újságírók Díja grémiuma a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin, a Telex és a TVR-hét egy-egy szakújságírójából áll. A kategóriák nyerteseit a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki szeptember 8-án.

Díjra esélyesek a 2020-ban képernyőre került produkciók és személyiségek közül:

Nagyszabású showműsor

 • Álarcos énekes (RTL Klub)
 • Dancing with the Stars (TV2)
 • Sztárban sztár (TV2)

Vetélkedő

 • Észbontók (VIASAT3)
 • Exatlon Hungary (TV2)
 • Magyarország, szeretlek! (Duna)

Reality

 • Cápák között (RTL Klub)
 • Farm VIP (TV2)
 • Nyerő Páros (RTL Klub)

Talkshow

 • DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)
 • Életünk története (RTL Klub)
 • Jakupcsek plusz (ATV)

Zsűritag

 • Bereczki Zoltán (Sztárban Sztár)
 • Gáspár Laci (Álarcos énekes, Made in Karantén)
 • Rácz Jenő (A Konyhafőnök, A Konyhafőnök VIP)

Női műsorvezető

 • D. Tóth Kriszta (DTK- Elviszlek magammal)
 • Lilu (Cápák között)
 • Ördög Nóra (Újratervezés)

Férfi műsorvezető

 • Istenes Bence (Álarcos énekes)
 • Till Attila (Bezár a bazár, Sztárban sztár, Propaganda)
 • Stohl András (A Piramis, Dancing with the Stars)

Heti sorozat

 • A mi kis falunk (RTL Klub)
 • Apatigris (RTL Klub)
 • Mellékhatás (RTL Klub)

Napi sorozat

 • Bátrak földje (RTL Klub)
 • Drága örökösök (RTL Klub)
 • Mintaapák (TV2)

Színésznő

 • Borbély Alexandra (Mellékhatás)
 • Rujder Vivien (Apatigris)
 • Sztarenki Dóra (Mellékhatás)

Színész

 • Mészáros Béla (Mintaapák)
 • Nagy Zsolt (Mellékhatás)
 • Scherer Péter (Apatigris)

Mellékszereplő

 • Bánki Gergely (A mi kis falunk)
 • Barta Ágnes (Mellékhatás)
 • Haumann Máté (Mellékhatás)


 • Tippek
 • Betét