Magyar alkotók kaptak nemzetközi designdíjakat
További FOMO cikkek
- Sváby András: Nem vagyok egy kiteregetős típus
- Rossz hírt közölt Hugh Grant a következő Bridget Jones-filmről
- Beszívott szultánok delegációja lepte el a Sztárban Sztár színpadát
- Nagyszüleinél nevelkedett, sovány és kicsi volt, mégis padlóra küldte a világot
- Szorongunk a klímaváltozás miatt, ami csak még tovább mélyíti a problémát
Az év enteriőrjeit, designmárkáját és termékét, az év fenntartható kezdeményezését, fiatal tehetségét és belsőépítészét is díjazta az ELLE Decoration. Az EDIDA (ELLE Decoration International Design Awards) nemzetközileg a design Oscar-díjaként számontartott díj, idén második alkalommal osztotta ki Magyarországon a magazin.
A végső győztesekről a közönség döntött, a jelöltek kiválasztásában több hazai szaktekintély mellett egy világhírű formatervező, Sebastian Herkner is részt vett.
Az év enteriőrje – magánlakás egy magánlakás lett, egy mindszentkállai kőház, amelyből csodás kilátás nyílik a Káli-medencére. A Bátonyi Éva által megálmodott házat egy borospincék övezte présházból alakították át, a belső teret pedig natúr tónusokkal töltötték meg.
Az év enteriőrjei – közösségi tér kategória jelöltjei között szerepelt bisztró, pékség és hotel is, de a legtöbb szavazatot az Uno Mas Tapas Bar kapta a közönségtől. Az enteriőrt a főváros egyik legnépszerűbb építészirodája, a Szendrő Péter által alapított 81font álmodta meg.
Az év designere idén Szakos Andrea lett, aki főleg természetes anyagokkal és kézműves termékekkel dolgozik, de fontosnak tartja a fenntarthatóságot és a tudatosságot is. 2023 fiatal tehetsége egy üvegművész lett a közönség szavazatai alapján, Koleszár Stella harmonikus tárgyai törékeny nőalakok, transzparens figurák.
Az év fenntartható kezdeményezése a Re-Built Glass Doors tolóajtó lett, megálmodója Deák Zsuzsanna, aki két éve kísérletezik az építészeti üveghulladék újrahasznosításával.
Az év márkája a Hannabi lett, alapítója, Rácz Anikó vehette át az EDIDA díját. Kanapéi egy életre szólnak, és minden négyzetcentimétere kézi munkával készül.
Az év terméke a Zen asztal lett, amiben egyszerre jelenik meg stílus és funkció. A tárgy tervezője és alkotója, Szőnyi Anna bútortervező és a Timbart márka alapítója, Cselovszki Márk is.
Egy asztalt körülülni annyit tesz, mint táplálni testet és lelket: enni, beszélgetni, harmóniában létezni, közös pillanatokat teremteni – erről kapta nevét a folyékonyságot és stabilitást egyszerre szimbolizáló Zen asztal.