Kiderült, miről csevegett Donald Trump és Vilmos herceg
További FOMO cikkek
- Százmilliókért keltek el Bob Dylan népszerű dalának nem ismert változatai
- Friss hírek érkeztek Sallai Nóra állapotáról, „teljesen képben van mindennel”
- Évek óta először mutatkozott a nyilvánosság előtt Bruce Willis
- Eltévedtél, ez nem a Való Világ – üzent a Tények Majkának az új klipje megjelenése után
- Róla mintázhatták a testőrt, akibe beleszeretett Whitney Houston
Mint arról az Index beszámolt, öt évvel a Notre-Dame tűzvészét követően december 7-én ünnepélyesen újra megnyitották a székesegyházat. Az eseményen több mint ötven kormány- és államfő vett részt, köztük a nemrég másodjára is elnöknek megválasztott Donald Trump, illetve a brit király, III. Károly képviseletében Vilmos herceg. A trónörökös részvétele ugyanakkor kvázi titok volt, mivel még a francia tisztviselők is az uralkodó érkezésére számítottak. Úgy tudni, a palota az utolsó pillanatban jelezte, hogy valakinek Párizsba kéne utaznia a megnyitóra, a herceg pedig örömmel vállalta a feladatot.
Palotabeli bennfentesek elmondása szerint ez annak a jele, hogy egyre többször fogja képviselni az országot a nemzetközi porondon. Ahogy ezt tette már akkor is, amikor III. Károlynak a rákbetegsége miatt visszavonulót kellett fújnia néhány hónap erejéig, így a hivatalos teendők a királyi család más prominens tagjaira hárultak, köztük Vilmos hercegre. Ugyan a tervek szerint Trump és a jövőbeli király még a ceremóniát megelőzően találkoztak volna, az Egyesült Királyságot sújtó ítéletidő miatt a herceg csak késve ért a francia fővárosba.
A The Sun című lap információi szerint miután Trump megérkezett az eseményre, kezet fogott a herceggel, megveregette a vállát, majd azzal kapcsolatban kezdett el viccelődni, hogy a trónörökös egy remek ember, és hogy fantasztikusan végzi a munkáját. Mire ő úgy reagált:
Melegítsd fel a lábujjaidat a katedrális után
– mondta, ami az elnök arcára is mosolyt csalt.
A megnyitót követően a felek az Egyesült Királyság nagykövetének a rezidenciáján találkoztak, és negyven percen át beszélgettek. A társalgásukat kifejezetten barátságosnak írták le, számos globális kérdést megvitattak, de leginkább „az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti különleges kapcsolat fontosságára összpontosítottak”. Az amerikai elnök emellett néhány kedves emléket is megosztott a herceggel a néhai II. Erzsébet királynőről.