|
Barkácságyú 4.: Tojásforgató, fogócsáp és jelzőpisztoly2001. 04. 25., 16:14 | Frissítve: 2001. április 26., csütörtök 21:33
Az itt ismertetett apróbb találmányok olyan egyszerű eszközök, amelyek a mindennapi életet teszik könnyebbé. Háztartásunk vonzóbb, szebb a tojásforgatóval, míg este a szalonban a fogócsáp biztosítja nyugalmunkat és komfortunkat, a társaséletben pedig a jelzőpisztoly szolgál hű hopmesterként.
Tojásforgató
Aki legalább hobbiból vezetett már háztartást, az tudja, hogy a tojások csak a népi szólásokban egyformák és szabályosak. Akadnak köztük kimondottan torz, amorf alakúak is, és akkor a rajzolatról még nem is beszéltünk. Manapság a vendégek árgus szemekkel néznek szét lakásunkban, hogy mennyire tüchtig a házigazda, s ennek során akár a hűtőszekrénybe is bekukkanthatnak. Kínos, ha ilyenkor a tojások nem a legelőnyösebb oldalukat mutatják. Ezt előzhetjük meg a tojásfogantyúval, amely lehetővé teszi a gyors forgatást anélkül, hogy a tojáshoz hozzá kellene érni - elvégre mégiscsak egy állat farából való.
A tojásforgatót akváriumi tapadókorongból és egy, az azon található lyukba illő botocskából, netán krómozott fémépítő-tengelyből készítjük. Ha rögzítettük a pálcát, egyszerűen nyálazzuk be a korongot, majd tapasszuk a tojás tetejére. Kezdődhet a pörgetés! Nincs többé szégyenkezés a hölgyvendégek előtt!
Szobai fogócsáp
"Figyu!" jelzőpisztoly
Figyupisztolynak tulajdonképpen megfelel bármilyen játékpisztoly, sőt vízipisztoly is. Az újdonság a felhasználási módjában van. Sok praktikát ismerünk arra, hogy valakinek a figyelmét felkeltsük: sziszeghetünk, megveregethetjük a vállát. Igen ám, de ha több ember közül csak egy személyhez szólunk, a sziszegés nem elég diszkrét, a testi kontaktusnak viszont a távolság lehet akadálya. Az ilyen helyzetben a magunknál tartott lőeszköz - hiszen nem fegyverként használjuk - áthidalja a nehézségeket: egyszerűen hátba vagy arcon lőjük vele az illetőt. Természetesen ügyeljünk a biztonságra: a rugós játékokhoz készítsünk puha, ártalmatlan lövedéket (hurkapálcára hosszában felfűzött giliszta is megteszi), a vízipisztolyt csak híg, nagy locspoccsal nem járó vízzel töltsük fel.
Tanároknak és kollégiumi nevelőknek ennél szigorúbb korbács szükségeltetik: így fenyítésre, fegyelmezésre is kiváló. Alsó tagozatban élő rovarokat helyezzünk a töltényűrbe - akár összekötözve -, a felsős diákok ellen hatásosabbak a bűzanyagok, illetve a fájdalmat okozó tárgyak.
# Barkácságyú 1.: Konyhabomba |