Az áprilisban mért kisebb visszaeséstől eltekintve tavaly október óta emelkedik a magyar fogyasztói bizalmi index, és ennek egyik fontos tényezője a közműdíjak hatósági csökkentése - vélekedtek szerdai helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
A Bank of America-Merrill Lynch bankcsoport londoni globális piacelemző részlegének (BofA Merrill Lynch Global Research) felzárkózó gazdaságokkal foglalkozó közgazdászai befektetőknek összeállított elemzésükben továbbra is a gyenge magyar munkapiaci helyzetet és az ingatlanárak csökkenését nevezték a fogyasztást terhelő két fő kockázatnak.
A ház szerint ugyanakkor a folytatódó közműdíjcsökkentések eredményeként 2014-re várhatóan megáll a fogyasztási kiadások visszaesése, hacsak a német gazdaság esetleges recessziója miatt nem éri jelentős "munkanélküliségi sokk" a magyar gazdaságot.
- Budapest, III. kerület Erdőalja út 85.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Balatonszemes, Cinka Panna utca 2.
- Alapterület 44 m2 Szobák 1+2 db Vételár 45,69 M Ft
Rovataink a Facebookon