Most már tényleg elkezdődik a Millenárison a mélygarázs építése
További Gazdaság cikkek
- Nagy Márton elárulta, hogy mibe fektette volna most a saját pénzét
- Jellinek Dániel: Az Auchan magyar kézbe kerülése az egész országnak siker
- Index-információ: A fúrt kutaknál mérgező anyagokat találtak a vízben a Velencei-tónál
- Nagy Márton fontos találkozón fejtette ki, mi kell az uniós gazdasági fordulathoz
- Magyar légitársaságot alapítana egy üzbég cég
Varga Mihály arról beszélt az MTI-nek, hogy nem kell mentegetőzni azért, mert már három éve tart a Millenáris Park és a Margit körút közti 2,5 hektáros rész építgetése. Már csak azért sem mert most már tényleg elkezdődik majd a mélygarázs építése is, és másfél év múlva, azaz jövő év végére már tényleg sikerül elkészülni a terület átalakításával.
Annál is inkább, mert már ő maga is "nagyon várja, hogy a feleségével és gyermekeivel együtt eltölthessen néhány nyugalmas órát az elkészült parkban". Szerinte jobb is, hogy sokáig nem nyúltak hozzá a lepusztult területhez, mert akkor szerinte biztosan plázát vagy irodaházat építettek volna oda, de így majd egyszer lehet belőle park.
De miután végül hajlandóak voltak foglalkozni a fontos budai területtel, akkor nehézségekkel szembesültek. Például nehezen tisztázták a tulajdonviszonyokat. Aztán a bontásnál kiderült, hogy az is nehéz, az egyik régi gyárépületnek például vastagak voltak a falai. Aztán
a sitt elszállítása több mint egy évet vett igénybe.
Aztán megcsúsztak az engedélyeztetéssel is. Az pedig Varga szerint a spórolósabb hozzáállásukat tükrözi, hogy a közbeszerzéseket se sikerült optimálisan kiírni elsőre. De az összesen nagyjából 17 milliárdos Széllkapu–projekt most már tényleg újabb szakaszba lép, és jövő héttől elkezdik az 500 férőhelyes, kétszintes mélygarázs építését.
A parkba egyből beraknak majd 300 előnevelt, lombos fát, a Fény utca forgalma pedig a föld alá kerül majd. A park éjszaka zárva lesz, de a Lövőház utcából aluljárón keresztül lehet majd átmenni a Kis Rókus utcába akkor.
A parkban lesz majd egy zöld növényfal, ami azt jelenti, hogy a növénytartókat egy 20 méter magas és csaknem 100 méter hosszú acélszerkezeten helyezik el, ezt fogják beborítani - idővel összefüggő zöld felületet képezve - a kúszónövények. A tartószerkezet egyes szintjein acélhálóval és korlátokkal védett gyalogos járdákon lehet végigsétálni, innen egyfajta kilátóként lehet majd végigtekinteni a parkon és közvetlen környezetén, magyarázta még Varga az állami hírügynökségnek.