Megszerezte a létesítési engedélyt Paks 2
További Gazdaság cikkek
- Az édestől a keserűig minden játszott – az Index nagy limonádétesztje
- Ez a szomorú valóság: kettős átok sújtja a Balatont
- Itt a Nemzetgazdasági Minisztérium jelentése, csúcsformában a reptér
- Hat év alatt megduplázódtak az élelmiszerárak Magyarországon
- Olyan adat látott napvilágot, amivel nem dicsekedhet a kormány
Mint azt lapunk megírta, egy új kormányrendelet szerint a Paksi Atomerőmű új blokkjainak megvalósításában segédkező nem uniós állampolgárok foglalkoztatásához nem szükséges külön engedélyt kérni.
„A paksi telephelyen létesítendő 5. és 6. atomerőművi blokkok biztonsági övezetének kijelölése” – derült ki az Országos Atomenergia Hivatal augusztus 25-i határozatából. Ez azt jelenti, hogy a két blokk megkapta a létesítési engedélyt.
Magyarország már négy évtizede használ nukleáris energiát, és emiatt építi meg Magyarország Paks 2-t is. Szijjártó Péter augusztus elsején az ENSZ New York-i közgyűlésén hangsúlyozta: biztosítani kell, hogy a nukleáris energia használata ne essen semmilyen nemzetközi szankció hatálya alá, és azt is, hogy ne legyen korlátozva semmilyen, ezt a területet érintő nemzetközi együttműködés sem.
Szijjártó Péter végül kiemelte, hogy a Paks 2 projekt összhangban van a nemzetközi biztonsági előírásokkal, és ugyanezt várják el minden más országban végrehajtott projekttől is. Hozzátette, hogy a szabályozások betartatásában a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnek (IAEA) van a legfontosabb szerepe, de Magyarország is készen áll arra, hogy kivegye a részét „ebből a közös erőfeszítésből” – mondta a külügyminiszter a beszéde végén.
Legutóbb májusban számolt be előrehaladásról Szijjártó Péter külügyminiszter, akkor úgy fogalmazott: „Az új kormányzati struktúrában azt a feladatot is kaptam, hogy gyorsítsam fel a paksi beruházást. Nos, itt az első jó hír (jellemző módon a levegőben érkezett, úton India felé, valahol a török légtérben): megkaptuk a résfalra vonatkozó építési engedélyt”.
(Borítókép: Máthé Zoltán / MTI)