Újabb közvetlen légijárat indul Budapestről egy nagy városba
További Gazdaság cikkek
- Súlyos érvágás érheti a magyar gazdaságot, ha nem fizetnek az oroszok
- Nyolc nyugtalanító ok, amiért padlón van az Európai Unió
- Szijjártó Péter a Paks2-ről: Nem bonyolult dolog belátni, hogy módosultak az árak
- Nagy Márton az 1000 eurós minimálbérről: Úriember biztosra nem fogad
- Mennyiségi korlátozást vezetnek be a rendkívül drága, ám annál népszerűbb dubaji csokoládéra
A tárcavezető a Korean Airlines ünnepélyes eseményén szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben arról számolt be, hogy a légitársaság a tervek szerint heti két járatot indít kezdetben a két főváros között, melyek között több mint nyolcezer kilométer a távolság, majd ezt jövő nyáron heti háromra bővíti.
Szijjártó Péter méltatta a kétoldalú együttműködést, kiemelve, hogy mára a dél-koreai vállalatok alkotják hazánkban a harmadik legnagyobb beruházói közösséget, a kereskedelmi forgalom értéke elérte tavaly az ötmilliárd dollárt, és így rekordot döntött, majd az idei első hat hónapban is húsz százalékkal nőtt.
A járatindítástól a turisztikai forgalom jelentős növekedését is várják, miután az idei évben 22 ezer dél-koreai látogató több mint 100 ezer vendégéjszakát töltött Magyarországon, ami elérte a koronavírus-járvány előtti szintet.
Dél-Koreából érkezett a legtöbb beruházás
Szijjártó Péter rámutatott, hogy 2019-ben és 2021-ben is Dél-Koreából érkezett a legtöbb beruházás Magyarországra. Szerinte jól látható, hogy a kelet-ázsiai ország tőkeerős, fejlett technológiai színvonalat képviselői cégei egyre inkább felfedezik maguknak a magyar beruházási környezet adta lehetőségeket, ami kulcsfontosságú a hazai gazdasági növekedés fenntartása szempontjából.
Ezek a beruházások főként a gazdaság gerincoszlopának számító autóiparhoz kapcsolódnak, amelynek elektromos forradalma terén Magyarország így globális vezető pozíciót tudott kivívni magának.
A miniszter a keleti nyitás stratégiáját általában véve sikertörténetnek minősítette, és kiemelte, hogy 2010 óta 49 százalékkal nőtt Magyarország kereskedelmi forgalma a tőle keletre eső világgal és 45 százalékkal bővült az oda irányuló export. Ennek kapcsán pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy 2018 óta már a világszerte végrehajtott beruházások több mint felét keleti tőkéből finanszírozzák.