Magyarország nagy célt tűzött ki, több tízezer milliárd forint kell hozzá
További Gazdaság cikkek
- Varga Mihály Brüsszelben mondta el, miért jó példa Magyarország egy fontos területen
- Rossz híreket közölt a Ryanair, ez az utazásainkat is érinti
- Nagy lebukás: sokaknak ezért lett horror az ételrendelés
- Borúsan látják a gazdasági helyzetet a magyar vállalkozók
- Ezt nem akartuk látni: durván megdrágul a bankolás
„Magyarország 2050-re nettó klímasemleges ország szeretne lenni, ami azt jelenti, hogy nem bocsát ki több szén-dioxidot, mint amennyit az erdői el tudnak nyelni” – hangsúlyozta 2021-ben Steiner Attila, akkor még az egykori Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkáraként a Portfolio Sustainable World 2021 konferencián.
Csatári László, a Trustify Befektetési Alapkezelő igazgatósági tagja, befektetési vezérigazgató-helyettese a McKinsey Klímasemleges Magyarország című kiadványában szereplő elemzéssel érzékeltette, mekkora invesztícióra van szükség ezen a területeken:
ahhoz, hogy hazánk 2050-re elérje a zéró szén-dioxid-kibocsátást, közel 200 milliárd euró (80 ezer milliárd forint) összegű beruházást kell megvalósítani,
például a napenergia-kapacitások bővítésével és a villamosenergia-hálózat fejlesztésével is.
A magántőkealap többségében olyan tőkebefektetési lehetőségeket keres, amelyeknek központi elemük a megújuló energia termelése, illetve használata, valamint azok a projektek, amelyek hozzájárulhatnak Magyarország energiafüggetlenségének támogatásához, így nagy rálátásuk van a szektor helyzetére.
Megőrülnek a napelemekért a befektetők
A felülvizsgálat alatt álló Nemzeti Energia- és Klímaterv azt a célt tűzte ki, hogy a hazai beépített fotovoltaikus kapacitás 2030-ra elérje a 12 ezer megawattot. A hazai naperőművek összes beépített teljesítménye idén szeptember elején 7085 megawatt volt, tehát a jelenlegi kapacitások a célszám 59 százalékát teszik ki.
A szakértő szerint fontos, hogy a közeljövőben további fejlesztések valósuljanak meg a területen, amiben jelentős szerep juthat az olyan magántőkealapoknak, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatósági célok megvalósítására.
Napelem- és energiatárolás-projektjeink segítségével 300 megawatt kapacitás kiépüléséhez járulunk hozzá Magyarországon a következő 2-3 évben, banki finanszírozás bevonásával. Futó projektjeink mellé még keresünk további olyan napelemprojekteket is, amelyek rendelkeznek csatlakozási engedéllyel
– írta a cég közleményében. Hozzáfűzték, hogy világszerte a fotovoltaikus/PV napelemprojektek számítanak most a legkeresettebbnek, becslések szerint a finanszírozók 500 milliárd dollárt fektetnek be majd a következő években ezen a területen.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!