Nagy Márton újabb bejelentést tett: kiterjesztenék az árréscsökkentést

2025.04.27. 13:38
A nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videójában arról beszélt, hogy az élelmiszerek után az árréscsökkentést szeretnék kiterjeszteni a mindennapokban használt háztartási piperecikkekre és az ezeket forgalmazó üzletekre.

Nagy Márton Facebook-videójában elmondta, már felmerült az árréscsökkentés nem élelmiszerekre történő kiterjesztése, amit a lakossági piperecikkere azért terjesztenék ki, mivel szavai szerint ezek a termékek is jelentősen befolyásolják az inflációt. A tárcavezető szerint az elmúlt időszak áremelkedéseiben ezek fontos szerepet játszottak. 

Akár 30 százalék feletti árrések is vannak – hangsúlyozta, hozzátéve: a mindennapokban használt olyan termékekről van szó, mint

 a mosószerek és a mosogatószerek, tusfürdők, babaápolási szerek, pelenkák.

Majd azzal folytatta Nagy Márton, hogy ebből kiindulva az ezeket forgalmazó boltokra is ki lesz bővítve a szabályozás. Felsorolásában megemlítette, a DM, a Rossmann, a Müller üzleteket, de alapvetően minden, az árréscsökkentés hatálya alá eső terméket árusítóra érvényes lesz az intézkedés. 

Mint ismert, a magyar kormány 2025 márciusában vezette be az árrésstopot több alapvető élelmiszerre. A határozat értelmében a boltoknak az érintett termékekre – többek között a tojásra, étolajra, cukorra, krumplira, tejre, csirkemellre, sertéscombra és lisztre – legfeljebb 10 százalékos árrést szabad felszámolniuk. A kabinet a döntést azzal indokolta, hogy ez elősegíti az élelmiszer-infláció letörését.