Százmillió forintot utalt át csalóknak egy magyar nyugdíjas
Április végén tett feljelentést a rendőrségen egy nyugdíjas, mert csalás áldozata lett. A rendőröknek elmondta, hogy az interneten ajánlottak neki befektetési lehetőséget, azonban ahhoz, hogy a pénzhez jusson, előbb neki kellett utalnia – írja a Police.hu.
A nő többször adott át pénzt, volt, amikor személyesen, volt, amikor banki átutalással,
összesen 100 millió forint értékben. Bízva abban, hogy a befektetése egyszer megtérül.
A feljelentést követően újra pénzt kértek a nőtől, 16 millió forintot. A csalók Debrecenbe küldtek egy futárt, aki már nem jutott messzire, ugyanis a rendőrök figyelték az eseményeket, és elfogták. A 25 éves ukrán férfinak a vallomása szerint csak az volt a feladata, hogy a pénzt Lengyelországba vigye. A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának nyomozói pénzmosás miatt őrizetbe vették a fiatalembert, és kezdeményezték a bíróság elé állítását.
A rendőrség felhívja a figyelmet arra, hogy milyen jelek utalhatnak a csalásra:
- Közösségi oldalak gyanús hirdetései. Kétes ajánlatok, amelyek magas hozamot és gyors megtérülést ígérnek minimális vagy nulla kockázattal.
- Váratlan megkeresések. Ha ismeretlenek keresnek meg a közösségi médiában, telefonon vagy e-mailben befektetési ajánlatokkal.
- Sürgetés. Gyanús lehet, ha azt állítják, hogy az ajánlat csak rövid ideig érhető el, és sürgetnek, hogy gyorsan döntsünk.
- Titkolózás. Ha az értékesítő arra kér, hogy az ajánlatról senkinek se szóljunk, az is intő jel lehet.
- Távoli hozzáférés kérése. Ha arra kérnek, hogy töltsünk le képernyőmegosztó vagy távoli hozzáférési eszközt a „segítség” érdekében, az szinte biztosan csalásra utal.
